| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Projekt "Zanim będzie za późno" Drukuj Email
piątek, 04 lipca 2014 10:41

 

Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin, reprezentowane przez Stowarzyszenie Wsi Ząbrowo, w okresie od 1 lipca do 30 września 2014 roku realizuje projekt Zanim będzie za późno. Działanie, mające na celu zbudowanie oparcia społecznego dla osób i rodzin zagrożonych uzależnieniami, przemocą i kryzysem jest finansowane ze środków Gminy Świdwin.


W ramach projektu powstaną punkty poradnictwa dla osób dotkniętych problemem alkoholowym i przemocą w rodzinie. Z bezpłatnej porady terapeuty rodzin oraz psychologa zainteresowane osoby będą mogły skorzystać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie, planowane są także wyjazdy środowiskowe, mające na celu ułatwienie dostępu do usług specjalistycznych.


Ponadto, w pięciu świetlicach wiejskich (Krosino, Lekowo, Oparzno, Smardzko i Ząbrowo) odbędzie się cykl spotkań skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Dzięki warsztatom uczestnicy poznają swoje mocne strony, poprawią komunikację i spróbują poradzić sobie z trudnymi emocjami. Podczas zajęć oprócz profilaktyki- praktycznych informacji i dobrych rad duży nacisk położymy na gry i zabawy jako alternatywne formy spędzania wolnego czasu.


Szczegółowe informacje, w tym harmonogram działań oraz relacje ze świetlicowych spotkań są dostępne na stronie: http://partnerstwoswidwin.wordpress.com

zanim-bedzie-za-pozno