| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin aktywne w czerwcu Drukuj Email
wtorek, 01 lipca 2014 01:00

 

Plgś W Czerwcu 6W czerwcu 2014 roku Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin kontynuowało realizację kampanii społecznej „Czas Na Rodzinę", która wystartowała w międzynarodowy dzień Rodzin (15 maja). Cykl czerwcowych imprez i wydarzeń otworzyła Szkoła Podstawowa w Oparznie, która zorganizowała Dzień Dziecka. Na uczestników czekały gabinety tematyczne (m.in. piękności i muzyczny), a także wspólne ognisko.
Kolejnym działaniem PLGŚ był warsztat „Jak dogadać się ze starymi", podczas którego dzieci i młodzież nie tylko przećwiczyły zasady dobrej komunikacji, ale również wzięły udział w bloku gier i zabaw. Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Lekowie. W tej samej miejscowości 7 czerwca odbył się Festyn Rodzinny, którego organizatorami byli: Zespół Szkół w Lekowie, Rada Rodziców, sołectwo Lekowo, świetlica wiejska oraz OSP Lekowo. Na wszystkich, którzy wybrali się tego dnia do Lekowa czekała masa atrakcji - rozgrywki sportowe, konkursy (taneczny, wypieków), mini-rajd rowerowy, gra terenowa, pokazy strażaków i ratowników medycznych oraz stoisko gier i zabaw.


12 czerwca w Sławoborzu odbyła sie III Spartakiada. ŚDS Razem łatwiej z Klępczewa w swoim debiucie zajął dobre, 5 miejsce. Ważniejsza od wyników była jednak możliwość dobrej zabawy i integracji bez względu na wiek, sprawność i możliwości.


Z okazji Dnia Dobrych Rad Partnerstwo zorganizowało spotkania z mieszkańcami Bierzwnicy, Krosina, Oparzna, Lekowa i Klępczewa. Tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Za okazaną pomoc i poświęcony czas dziękujemy pracownikom: Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie, Straży Gminnej oraz Pomorskiego Banku Spółdzielczego.


Ponadto, w czerwcu uruchomiliśmy „Magazyn Pomocy Rodzinie", w którym będziemy przyjmować ubrania, meble, środki czystości oraz inne niezbędne artykuły gospodarstwa domowego. Wszystkie z nich zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu Gminy Świdwin.


Ostatnim elementem kampanii było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mama, Tata i ja!". Spośród 60 nadesłanych prac jury wybrało 3, których autorzy w nagrodę pojadą na kolonie letnie do Murzasichla koło Zakopanego.
Już w lipcu startujemy z kolejnym projektem- więcej informacji (tradycyjnie) na naszym facebooku: www.facebook.com/swidwin.partnerstwo