| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wrzesień w Krosinie, Przybysławiu i Lekowie Drukuj Email
środa, 16 września 2015 07:41

 

krosino wrzesien 2 1

 

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w świetlicy wiejskiej w Krosinie odbyła się dyskoteka dla dzieci i młodzieży szkolnej. Podczas imprezy każdy mógł skosztować słodyczy, które były nagrodą za udział w konkursie GOPS-u pt. „Moja Świetlica”. Dzieci z Krosina wykonały pracę plastyczną pt. „Świetlica moim drugim domem”, za którą otrzymały słodki upominek.

Po długiej przerwie wakacyjnej dzieci z zapałem i ochotą uczestniczą w zajęciach plastycznych, grają w gry planszowe, a także odrabiają lekcje. Miejmy nadzieję, że ten zapał do pracy na świetlicy i w szkole szybko nie minie i będzie im towarzyszył przez cały rok.

 

Wrzesień w Przybysławiu

wrzesień w przysławiu 3 1

 

 

Pierwsza połowa września w świetlicy w Starym Przybysławiu upłynęła dzieciom bardzo aktywnie.

 

Rozpoczęcie nauki w szkole nierozerwalnie łączy się z bezpieczną drogą do szkoły. W związku z tym przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez ulicę.

 

Dzieci zapoznały się również z Regulaminem Świetlicy, szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa w świetlicy i na placu zabaw. Dzięki temu zabawa, praca, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będzie przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.

 

Na koniec dzieci rozwiązywały rebusy i quizy o tym jak być bezpiecznym na drodze.

 

 

Wrzesień w Lekowie

 

spotkanie z terapeutą 006

 

12 września w świetlicy w Lekowie odbyły się warsztaty edukacyjne pn. „Kontrola złości, czyli jak panować nad gniewem” z terapeutą rodzinnym –Elżbietą Karnicką. Bardzo często złość jest skierowana przeciwko dzieciom i to one są świadkami wybuchu rodziców. Gniew rodzica jest dla dziecka bardzo trudnym doświadczeniem. Dlatego istnieją sprawdzone sposoby na zachowanie kontroli nad emocjami i na uniknięcie tego typu sytuacji w przyszłości.Terapeutka pouczała, jak skutecznie radzić sobie ze złością, gdy w pobliżu znajduje się dziecko oraz jakich zachowań należy się wystrzegać.