| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kampania "Too Young To Drink" 2015 Drukuj Email
środa, 16 września 2015 08:39

 

plakat kampania

Pomorze Zachodnie włączyło się do międzynarodowej kampanii społecznej Too Young To Drink. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem picia alkoholu przez kobiety w ciąży.

Dzieci dotknięte alkoholowym zespołem płodowym często rodzą się ze zdeformowanymi rysami twarzy, niską masą urodzeniową oraz dysfunkcją ośrodkowego układu nerwowego. Dzieciom urodzonym z FAS pomóc może szybka diagnoza i odpowiednia rehabilitacja, trzeba jednak pamiętać, że uszkodzenia spowodowane alkoholem są trwałe - nie można ich całkowicie wyleczyć.

Zapobieganie FAS jest niezwykle proste, gdyż wystarczy, aby kobieta w ciąży nie spożywała napojów alkoholowych. Nieprawdą jest, że kieliszek czerwonego wina w ciąży nie zaszkodzi. Zaszkodzi, a w przyszłości może mieć poważne konsekwencje.

Szczegółowe informacje o kampanii „Too Young To Drink” znajdują się na stronie Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego www.wws.wzp.pl