| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dary z gminy Sanitz Drukuj Email
wtorek, 17 listopada 2015 11:28

 

7 1

W czwartek, 12 listopada br., przedstawiciele partnerskiej gminy Sanitz z Panem Burmistrzem Joachimem Hünecke na czele, przywieźli sprzęt rehabilitacyjny i wózki inwalidzkie. Specjalnie oznakowany samochód dostawczy z napisem partnerstwo gmin Świdwin i Sanitz – transport darowizny, zapakowany był po brzegi produktami rehabilitacyjnymi. Dary trafiły do Środowiskowego Domu Samopomocy w Klępczewie. Wszystkie akcesoria są nowe, o różnym przeznaczeniu: wózki inwalidzkie, specjalistyczne łóżka, krzesła toaletowe, chodziki, balkoniki, rollatory, materace przeciwodleżynowe. Korzystać z niego będą potrzebujący mieszkańcy gminy, których jest wielu, a którym samorząd nie jest w stanie ze względów finansowych zapewnić odpowiedniego wsparcia. Sprzęt rehabilitacyjny przyda się zwłaszcza osobom niepełnosprawnym, starszym. Będzie na pewno pożytecznie wykorzystany, poprawi jakość życia osób potrzebujących. Niepełnosprawność może dotknąć każdego z nas. Jest niezależna od wieku. Należy do najbardziej niepokojących problemów społecznych. Brak pomocy niepełnosprawnym, starszym może skutkować ich wykluczeniem społecznym, a temu należy zapobiegać. Przekazane przez naszych partnerów dary są wyrazem bezinteresownej pomocy i troski. Składamy gorące podziękowania gminie Sanitz i wszystkim, którzy byli zaangażowani w przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego, a w szczególności Panu Joachimowi Hünecke oraz Panu Steffenowi Meilicke. Wyrażamy wdzięczność za dar serca oraz otwartą postawę na potrzeby drugiego człowieka.

Emilia Wiszniewska.