| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„Szczypiornista Szkoła” w Zespole Szkół w Bierzwnicy Drukuj Email
wtorek, 24 listopada 2015 09:36

DSC 0904

Od maja br. nasza szkoła realizuje ogólnopolski projekt Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowany do dzieci ze szkół podstawowych. W przedsięwzięciu biorą udział szkoły z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Celem „Szczypiornistej Szkoły” jest promowanie gry zespołowej, ruchu i aktywności fizycznej, pokazanie dzieciom, że można czerpać radość z aktywnego trybu życia, popularyzacja piłki ręcznej wśród dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów, a przede wszystkim uczniów i ich rodziców.

Nauczyciel wychowania fizycznego prowadzi zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej dla dziewcząt z klas III – IV SP. W ramach projektu szkoła wzbogaciła się o piłki i dmuchaną bramkę, dzieci natomiast, otrzymały pamiątkowe koszulki.

Działaniem podsumowującym projekt była organizacja Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Lekowie, który odbył się 21 listopada 2015r. Wzięło w nim udział 6 szkół podstawowych.

Dla naszych zawodniczek był to pierwszy start w turnieju, gdzie miały okazję poznać zasady gry, współzawodnictwa oraz przepisy mini piłki ręcznej.

Dla wszystkich uczestników szczypiorniak był okazją do wspaniałej zabawy oraz zaprezentowania swoich umiejętności.

Na zakończenie, Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Bierzwnicy Marta Jalowska, wręczyli pamiątkowe puchary i dyplomy. Najlepszą bramkarką została Oliwia Szwedun z SP Lekowo, natomiast najlepszą zawodniczką Martyna Golańska z SP nr 6 Koszalin.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce         SP nr 6 Koszalin

II miejsce        SP Mielno

III miejsce      SP Lekowo

IV miejsce      SP Mirosłąwiec

V miejsce       SP nr 1 Świdwin

VI miejsce      SP Bierzwnica

Dziękujemy zespołom za przyjęcie naszego zaproszenia, kibicom za gromki doping na hali, rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przebiegu turnieju.

Tekst i zdjęcia: Marta Beata Jalowska