| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Drukuj Email
środa, 02 grudnia 2015 11:22

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Już w najbliższy wtorek uczniowie Zespołu Szkół w Bierzwnicy będą mieli okazję do spotkania z wolontariatem. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „AKORD”, Zespół Szkół w Bierzwnicy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie organizują obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Obchodzony 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to inicjatywa ONZ, zapoczątkowana w 1986 roku dla uznania wysiłku, jaki wolontariusze wkładają w niesienie pomocy innym i rozwój lokalnych i ponadregionalnych wspólnot. W tym roku, za sprawą realizowanego projektu „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu w Świdwinie”, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza będzie obchodzony również w powiecie świdwińskim.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „AKORD”, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdwinie oraz Partnerstwem Lokalnym Gminy Świdwin. Partnerami wspierającymi są: Gmina Świdwin, Nadleśnictwo Świdwin, Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Środowiskowy Dom Samopomocy „Radość” w Połczynie Zdroju oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Razem Łatwiej” w Klępczewie.

Podczas Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Bierzwnicy, młodzież będzie miała okazję porozmawiać z przedstawicielami organizacji pozarządowych i instytucji, działających w najbliższym otoczeniu. Ponadto, osoby zainteresowane rozpoczęciem swojej przygody z wolontariatem będą mogły skorzystać z punktu informacyjnego, w którym uzyskają szczegółowe informacje dotyczące praw i obowiązków wolontariusza. Dodatkowo, na uczestników czeka zabawa z animatorem, który zadba o atrakcje dla zebranych.

W organizację wydarzenia aktywnie włączyła się grupa młodzieży pod opieką pedagoga – Moniki Makowskiej. Wolontariusze Zespołu Szkół w Bierzwnicy, będący uczestnikami prowadzonych od maja działań projektowych, są współodpowiedzialni za promocję wydarzenia oraz jego logistykę.

Po więcej informacji na temat projektu zapraszamy na stronę internetową: www.wolontariatswidwin.wordpress.com.

Projekt „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu” jest finansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

FIO MPiPS logo1