| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Finał konkursu dla szkół w ramach akcji Zabłyśnij na drodze – Akademia Bezpieczeństwa Bridgestone Stargard Drukuj Email
czwartek, 03 grudnia 2015 13:49

fot Bridgestone 6

Trwa finał konkursu prowadzonego w ramach akcji Zabłyśnij na drodze – Akademia Bezpieczeństwa Bridgestone Stargard dla szkół z województwa zachodniopomorskiego. Celem akcji jest promocja bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach. Nagrodą główną w konkursie organizowanym przez firmę Bridgestone Stargard we współpracy
z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie są lekcje bezpieczeństwa ze znaną aktorką, założycielką fundacji Nadzieja Dorotą Stalińską. Wybranym szkołom zostanie również przekazanych 5 000 odblasków.

 

Akcja Zabłyśnij na drodze – Akademia Bezpieczeństwa Bridgestone powstała z myślą
o bezpieczeństwie uczniów, którzy pieszo docierają ze szkół do domów i kształtowaniu ich świadomości w obszarze bezpiecznych zachowań na drodze. W ramach akcji firma Bridgestone Stargard ogłosiła konkurs dla szkół z województwa zachodniopomorskiego biorących udział
w policyjnym programie Bezpieczna szkoła w roku szkolnym 2015/2016. Celem konkursu była promocja noszenia odblasków wśród dzieci i młodzieży, a zadaniem uczniów − przygotowanie scenariusza lub projektu działań promujących tę ideę.

W ramach naszej inicjatywy otrzymaliśmy blisko 40 projektów i scenariuszy dotyczących promocji noszenia odblasków przez uczniów. Szkoły, które zgłosiły się do naszego konkursu wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością w podejściu do tematu bezpieczeństwa, proponując ciekawe rozwiązania np. lekcje z policjantami, odblaskowe pokazy mody czy filmy reklamujące odblaski – mówi Joanna Dudek, koordynatorka akcji – Jury konkursu miało trudne zadanie, aby spośród tylu zgłoszeń wybrać te najciekawsze. Dlatego, żeby nagrodzić pomysły na najwyższym poziomie, firma Bridgestone Stargard zdecydowała się poszerzyć grono zwycięzców i zafundować nie trzy a cztery lekcje z udziałem Pani Doroty Stalińskiej. Dodatkowo rozdanych zostanie 5 000 odblasków, które trafią nie tylko do laureatów naszego konkursu, lecz także do szkół, których pomysły zasłużyły na wyróżnienie. W imieniu firmy chcieliśmy podziękować wszystkim szkołom, które zgłosiły się do naszej akcji i pogratulować zwycięzcom – dodaje Kinga Parasiak, druga z koordynatorek.

Poniżej znajduje się lista laureatów konkursu, którzy otrzymali pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Chrobrego w Międzyzdrojach
 • Szkoła Podstawowa Nawigator w Przylepie
 • Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Rąbinie
 • Zespół Szkół Społecznych im. Prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie

Wyróżnienia otrzymają:

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tychowie
 • Publiczne Gimnazjum im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Marianowie
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowogardzie
 • Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Makuszyńskiego w Sławnie
 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie
 • Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu
 • Szkoła Podstawowa nr 7 w Koszalinie
 • Szkoła Podstawowa w Drawsku Pomorskim
 • Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie
 • Zespół Szkół nr 11 w Szczecinie
 • Zespół Szkół Publicznych w Brzeźnie
 • Zespół Szkół Społecznych STO w Szczecinku
 • Zespół Szkół Specjalnych w Stargardzie Szczecińskim

Oprócz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drodze, firma dba też o bezpieczeństwo swoich pracowników, co zostało zauważone i docenione przez Okręgową Inspekcję Pracy – Bridgestone Stargard zajęło I miejsce w etapie regionalnym konkursu Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej zainicjowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w kategorii firma zatrudniająca powyżej 250 pracowników.

Grupa Bridgestone

Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 roku posiada obecnie ponad 70 fabryk opon na całym świecie i zatrudnia ponad 144 000 pracowników.

Bridgestone był wyłącznym dostawcą opon dla F1 w latach 2007-2010, natomiast obecnie
z powodzeniem angażuje się również w wyścigi motocyklowe Moto GP. Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia 12 500 pracowników. W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki i jedną spółkę sprzedażową Bridgestone Sales Polska. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku produkującą gąsienice gumowe oraz fabrykę produktów przemysłowych i technologii Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce.

Bridgestone Stargard

Fabryka w Stargardzie Szczecińskim jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Pracuje w niej ponad 800 osób. W fabryce Bridgestone Stargard produkowane są wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych i autobusów (TBR), które trafiają do krajów na całym świecie. W 2014 roku Bridgestone Stargard uruchomił nowoczesną linię technologiczną do wytwarzania ekologicznych produktów – bieżników przygotowanych do ponownego nałożenia na opony ciężarowe.

Od początku istnienia fabryka aktywnie współdziała z władzami Stargardu Szczecińskiego, uczestnicząc
w organizacji takich akcji, jak „Bezpieczny powrót do szkoły”, „Dzień Ziemi”, badania mammograficzne dla mieszkanek Stargardu, czy Bieg o Błękitną Wstęgę.

Dodatkowych informacji udziela:

Lighthouse Consultants

Natalia Windorpska-Ogrodowska

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.