| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Hokus, Pokus Czary, Mary dziś się spełnią andrzejkowe czary Drukuj Email
wtorek, 08 grudnia 2015 10:48

SAM 5468

W poniedziałek, 30 listopada na dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie czekały liczne atrakcje. W tym dniu, z okazji obchodów Andrzejek, nie było zwykłych zajęć, lecz zorganizowana przez nauczycieli zabawa. Pod czujnym okiem opiekunów zorganizowano najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości - lanie wosku. Każde dziecko miało nie lada zadanie by spróbować odczytać swoją przyszłość z powstałej bryłki wosku. Zorganizowano również konkurencje w trakcie których dzieci mogły poznać jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, a także ile prezentów przyniesie im Święty Mikołaj. Układając swoje buty, uczestnicy zabawy sprawdzili kto jako pierwszy wybierze się w podróż „dookoła świata”.

Całą imprezę z okazji andrzejek dodatkowo uatrakcyjniła zorganizowana dyskoteka oraz słodki upominek z wróżbą.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Dzieci bawiły się wspaniale, co przysporzyło im wiele radości. Andrzejki są wspaniałą zabawą, a także okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznania naszej ludowej tradycji.

Anna Łaput