| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
wtorek, 08 grudnia 2015 11:44

SAM 5392

 

W dniu 25.11.2015r. po raz kolejny, dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko nie zapomniało przyjść do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Naszą wspólną przedszkolną imprezę rozpoczęliśmy od zaproszenia dzieci i przyniesionych przez nie misiów do „Krainy Pluszowego Misia”.

Tam uczestnicy mieli okazję poznać historię pluszowego misia oraz wspólnie pobawić się przy piosence „Jadą, jadą misie”. Oprócz wielu atrakcji: zabaw, konkursów i quizów dzieci wzięły udział w lekcji udzielania pierwszej pomocy swoim przyjaciołom- naklejały plastry, owijały obolałe łapki i główki bandażem. Uczestnicy doskonale wpisali się w rolę pielęgniarzy troskliwie opiekując się swoimi misiami..
Przedszkolaki zapytane o to, za co kochamy misie odpowiadały, że „misie są milutkie i cieplutkie”, „uwielbiam z nim spać”, „kiedy jest mi smutno mogę się do niego przytulić ”, „bawi się ze mną”, ” kocham misia, bo on kocha mnie”, „zawsze jest przy mnie”.
Na zakończenie przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły w dyskotece „Pluszowego Misia”, gdzie radości i uśmiechów na twarzach dzieci nie było końca.

Anna Łaput