| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Prawdziwa historia świętego Mikołaja Drukuj Email
czwartek, 10 grudnia 2015 11:20

SAM 5619

W poniedziałek 07.12.2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie wybrały się na wycieczkę do Świdwińskiego Zamku na przedstawienie teatralne pt. „Prawdziwa historia świętego Mikołaja".„Prawdziwa historia świętego Mikołaja” to wzruszająca opowieść o chłopcu, który po śmierci rodziców odkrywa świat ludzkich nieszczęść i biedy. Dzieli się więc swoim majątkiem z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami miasta, w którym mieszka. Dobroć i wielkie serce chłopca zostają wynagrodzone, gdyż zostaje on biskupem, a potem najbardziej znanym świętym i ulubionym bohaterem wszystkich dzieci. Dzięki temu wszyscy dowiedzieliśmy się, dlaczego 6 grudnia to czas, kiedy dostajemy mnóstwo prezentów. Dużą zaletą spektaklu były różnorodne lalki: pacynki, jawajki, kukiełki oraz maski. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda scena teatralna oraz nauczyły się prawidłowego zachowania - w skupieniu i ciszy oglądały przedstawienie. Spektakl, choć niezwykle poruszający, dostarczył naszym przedszkolakom nowych wrażeń kulturalnych oraz pokazał, że nie warto być obojętnym na nieszczęście innych.  

Tekst i fot. Anna Łaput