| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kolejny sukces naszych siłaczy! Drukuj Email
poniedziałek, 14 grudnia 2015 12:11

DSCN8412

W dniach 11-12 grudnia br. w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Europy w Martwym Ciągu oraz Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WPA, w których uczestniczyli zawodnicy ze Smardzka w gminie Świdwin, osiągając znakomite wyniki. Filip Tomaszczuk, uczeń III klasy gimnazjum w Bierzwnicy wywalczył I miejsce w martwym ciągu RAW z wynikiem 170kg w kategorii 82,5kg, pokonując 8 przeciwników. Józef Sokołowski, utytułowany zawodnik ze Smardzka, startujący w kategorii 100 kg, zdobył I miejsce w rywalizacji MEN MASTERS, osiągając wynik 280kg. Jednak największym sukcesem Józefa Sokołowskiego jest rekord świata, który ustanowił wygrywając kategorię MEN OPEN w martwym ciągu RAW z wynikiem 280kg i pokonując ok. 100 zawodników. Na deser Mistrz w czwartym podejściu dźwignął ciężar 300 kg ustanawiając własny rekord świata. Zawodnicy składają gorące podziękowania sponsorom: Kazimierzowi Lechockiemu - Wójtowi Gminy Świdwin, Jerzemu Pałubickiemu - Prezesowi Spółki Fermapol, Januszowi Malinowskiemu - Prezesowi Spółki Smagro ze Smardzka.

Mistrzom gratulujemy zwycięstwa, medali i życzymy kolejnych sukcesów!

DSCN8417

DSCN8419