| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Drukuj Email
piątek, 18 grudnia 2015 12:58

01.c

We wtorek, 8 grudnia w Zespole Szkół w Bierzwnicy odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, połączone z zabawą mikołajkową. Organizatorami wydarzenia, realizowanego w ramach projektu „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu” byli: Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw AKORD, Zespół Szkół w Bierzwnicy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to przypadające na 5 grudnia święto, zainicjowane w 1986 roku przez ONZ dla uznania wysiłków wolontariuszy, działających na rzecz innych.

Dla instytucji, zaangażowanych w realizację projektu „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu” istotne było zaakcentowanie roli wolontariatu dla tworzenia społeczeństwa obywatelskiego oraz docenienie osób, bezinteresownie poświęcających swój czas na rzecz innych.

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw AKORD, Zespołu Szkół w Bierzwnicy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie udało się zorganizować obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, połączone z zabawą mikołajkową dla uczniów szkoły. Starsi i młodsi uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkurencjach, przygotowanych przez animatorów- m.in. przeciąganiu liny, wyścigach gąsienic i bitwie na papierowe „śnieżki”. Ponadto, gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z działaniami lokalnych organizacji pozarządowych. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Powiatu Świdwińskiego, Klubu Biegacza „Sprint” Świdwin, Świdwińskiego Stowarzyszenia Lotnictwa Rekreacyjnego, Stowarzyszenia Przyjaciół Kluczkowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierzwnicy oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rega” Bierzwnica. Informacje, dotyczące wolontariatu można było uzyskać w stoisku przygotowanym przez Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin.

Dziękujemy wszystkim osobom, które poświęciły czas na podzielenie się z młodzieżą swoją pasją i doświadczeniami. Nie możemy jednak zapomnieć o tych, bez których obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza nie miałyby sensu- grupie młodzieży zaangażowanej w realizację projektu „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu”. To właśnie oni, wspierani przez kadrę pedagogiczną – panie Monikę Makowską i Bożenę Nowak – przygotowali zaproszenia, dekoracje, a także zadbali o obsługę wydarzenia.

Aleksandra Bukowska, Milena Rysiukiewicz, Wiktoria Motylska, Kesja Kazimierczak, Zuzanna Michna, Michalina Skwarek, Justyna Graczyk, Kacper Iwanicki, Roksana Żubert, Wiktoria Iwanicka, Zuzanna Wiska, Nikola Gębal, Amelia Ciesielska, Ewa Budyńczuk, Weronika Michna, Marceli Olejnik, Natalia Miller, Aleksandra Kuchcińska i Sylwia Płuciennik towarzyszyli nam od początku realizacji projektu. W uznaniu dla ich pracy, drobne upominki wolontariuszom wręczyły: Kierownik GOPS w Świdwinie- pani Barbara Felska, Dyrektor Zespołu Szkół w Bierzwnicy- pani Marta Jalowska oraz Przewodnicząca Rady Gminy – pani Anna Olejniczak.

Serdeczne podziękowania składamy pedagog Zespołu Szkół w Bierzwnicy oraz opiekunce wolontariatu- pani Monice Makowskiej, na której pomoc mogliśmy liczyć od samego początku realizacji projektu.