| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wyjazd do Szczecina Drukuj Email
piątek, 18 grudnia 2015 13:11

03.c

16 grudnia grupa gimnazjalistów, uczestniczących w projekcie „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu” wzięła udział w wyjeździe do Szczecina. Pobyt był okazją do poszerzenia wiedzy, dotyczącej wolontariatu oraz do zabawy z użyciem szarych komórek. Więcej informacji poniżej.

Pobyt w Szczecinie rozpoczęliśmy od Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie młodzież mogła zapoznać się z regionalnymi działaniami młodzieżowymi oraz wolontariatem – zarówno w wymiarze lokalnym, jak i międzynarodowym.

W pierwszej części spotkania Kierownik Sekretariatu, pani Małgorzata Ludwiczek zaprezentowała uczestnikom projektu przykładowe działania, skierowane do młodych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego (m.in. program „Lider Zachodniopomorski” i działalność Młodzieżowej Rady Województwa) oraz „Przystanek Wolontariat” - cykliczną inicjatywę, mającą na celu promowanie działań wolontariackich prowadzonych w Szczecinie i okolicach.

Druga część spotkania również była poświęcona wolontariatowi, tym razem w wydaniu międzynarodowym. Pani Magdalena Samul-Szerwińska przygotowała warsztat, dzięki któremu gimnazjaliści mogli poznać możliwości, jakie stawia przed nimi m.in. EVS- największy program wolontariatu w Europie.

Składamy serdeczne podziękowania kierownictwu i pracownikom Sekretariatu za możliwość zorganizowania wizyty studyjnej i czas, poświęcony na podzielenie się swoim bogatym doświadczeniem.

Druga część dnia to czas na rozrywkę – oprócz przedświątecznej wizyty w centrum handlowym uczestnicy musieli wytężyć szare komórki, mierząc się z zadaniami, czyhającymi na nich w Escape Room. Zadanie polegało na wydostaniu się z pokoju w ciągu 60 minut. Aby to uczynić, trzeba było stawić czoła zagadkom, zadaniom logicznym, a czasem wykazać się odwagą i świetną współpracą w zespole. Pierwszy kontakt z tego typu rozrywką dostarczył młodzieży wielu pozytywnych emocji, o czym świadczyły ożywione dyskusje toczone jeszcze w powrotnej drodze do domu.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie jest partnerem projektu, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.