| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „AKORD” rozpoczyna nabór uczestników do drugiego etapu projektu „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu”. Drukuj Email
piątek, 22 stycznia 2016 07:58

NABÓR UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU

 

Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „AKORD” rozpoczyna nabór uczestników do drugiego etapu projektu „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu”. Zapraszamy mieszkańców powiatu świdwińskiego do udziału w warsztatach, wizytach studyjnych i działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

 

Podstawowym celem projektu jest promocja idei wolontariatu wśród społeczności lokalnej. Pierwszy etap projektu był realizowany w okresie od maja do grudnia 2015 roku, a udział w działaniach wzięły dwie grupy- młodzież szkolna (15 osób) oraz seniorzy (10 osób). Uczestnicy wzięli udział w cyklu warsztatów (m.in. podstawy życia społecznego, zajęcia z zakresu pierwszej pomocy), wizytach studyjnych do instytucji otwartych na współpracę z wolontariuszami (Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy „Radość” w Połczynie Zdroju, szkółka leśna w Kartlewie) oraz w wyjazdach integracyjnych. Przy współudziale wolontariuszy zostały przygotowane obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w których udział wzięli przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych.

W 2016 roku będzie realizowany drugi etap działań. Zapraszamy mieszkańców powiatu do uczestnictwa w działaniach- w okresie od stycznia do maja odbędą się warsztaty, wizyty studyjne, wyjazd integracyjny oraz impreza środowiskowa- Majówka z Wolontariatem. Zapewniamy ubezpieczenie oraz zwrot kosztów transportu na zajęcia.

Aby wziąć udział w zajęciach należy spełnić następujące warunki:

  • być mieszkańcem powiatu świdwińskiego,
  • pozostawać osobą nieaktywną zawodowo (osoby bezrobotne, niepełnosprawne, młodzież, studenci, emeryci),
  • dostarczyć do siedziby Powiatowego Centrum Wolontariatu wypełnioną kartę zgłoszeniową (do pobrania na stronie projektu),

 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń.

Powiatowe Centrum Wolontariatu jest zlokalizowane w Świdwinie (ul. Kościuszki 15, przy siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej). Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej: www.wolontariatswidwin.wordpress.com

Projekt „Kierunek poMOC: budowa Powiatowego Centrum Wolontariatu” otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

kierunek pomoc plakat a3

KARTA ZGŁOSZENIOWA – OSOBY NIEAKTYWNE ZAWODOWO

REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE