| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wizyta uczniów ZS w Bierzwnicy w OEE w Lipiu Drukuj Email
poniedziałek, 15 lutego 2016 10:08

20160128 105948

W dniach 27.02. 2016r. – 28.02.2016r. nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach "Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży." Celem zajęć było zainteresowanie uczniów nowym systemem ochrony przyrody Natura 2000, kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi na kuli ziemskiej. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się co to jest bioróżnorodność i dlaczego znika, jak zmiany klimatu wpływają na różnorodność gatunkową i przetrwanie gatunków. Zajęcia na sali bioróżnorodności miały na celu rozpoznawanie i nazewnictwo zagrożonych gatunków flory i fauny. Ze stworzonych techniką origami figurek, uczniowie stworzyli ogród zoologiczny i ogród botaniczny. Dzięki tej zabawie mogli poznać różne gatunki roślin i zwierząt oraz zobaczyć, jak różnorodny jest świat. Podczas zajęć terenowych w lesie nauczyciel wskazał uczestnikom projektu ślady bytowania zwierząt i ścieżki edukacyjne. Fascynujący świat w skali mikro uczniowie mieli okazję poznać biorąc udział w zajęciach z wykorzystaniem mikroskopów. Samodzielnie wykonywali preparaty mikroskopowe. Wieczorem, po wyjeździe terenowym po obszarach Nadleśnictwa Świdwin, gdzie znajdują się liczne, zróżnicowane zbiorowiska roślinne, wypoczywaliśmy w Parku Wodnym „Relax” w Świdwinie. Drugiego dnia zwiedzaliśmy ogrody „Hortulus” w Dobrzycy. Pobyt na „zielonej szkole” był wspaniałą lekcją przyrody dla dzieci i opiekunów.

Marta Beata Jalowska, Agnieszka Jasińska