| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

PRZEDSZKOLAKI DOKARMIAJĄ PTAKI Drukuj Email
poniedziałek, 15 lutego 2016 10:36

SAM 5840

Zima jest dla ptaków trudnym okresem, ze względu na niską temperaturę i niekorzystne warunki pogodowe. Dlatego jak co roku podczas zimy dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie wraz z wychowawcami i rodzicami prowadzą akcję dokarmiania ptaków. Dzieci wiedzą, co ptaki powinny jeść i chętnie przy zaangażowaniu rodziców przynoszą pokarm dla skrzydlatych przyjaciół. Podczas dokarmiania ptaków dzieciom uświadamiano, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Teraz codzienne zimowe spacery są dla maluchów okazją do uzupełnienia ziarenek w „ptasich stołówkach”. Jaką wielką radość mają dzieci, kiedy widzą, że pokarm, który wcześniej został wsypany, ptaszki już zjadły! Uważam, że takie zajęcia uwrażliwią dzieci na piękno przyrody oraz pobudzą zainteresowania ptakami. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaki maja szansę przetrwać nawet najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewają.

Anna Łaput