| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ferie zimowe w świetlicy wiejskiej w Krosinie Drukuj Email
poniedziałek, 15 lutego 2016 12:06

krosino luty 9

Podczas ferii zimowych, w świetlicy wiejskiej w Krosinie, dzieci uczestniczyły w różnych zajęciach plastycznych, grach i zabawach ruchowych. Głównym tematem prac była zima. Dzieci wykonywały bałwanki i pingwiny z origami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z lepienia dowolnych prac z masy solnej, które po wyschnięciu kolorowano. By tradycji stało się zadość, w Tłusty Czwartek, piekliśmy wspólnie gofry. Dzieci chętnie pomagały w pieczeniu gofrów i równie chętnie zajadały się przygotowanymi przez siebie smakołykami. Na koniec karnawału odbył się bal karnawałowy, na który można było się przebrać. Dzieci tańczyły w rytm ulubionych przebojów i częstowały się przygotowanym poczęstunkiem. W drugim tygodniu ferii dzieci, pod opieką pani świetlicowej, pojechały do hali sportowej w Lekowie. Pan Krzysztof Gancarz pełnił rolę trenera. Zachęcał dzieci do wzięcia udziału w różnych grach i zabawach sportowych. Wyjazd był bardzo udany i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Opiekun świetlicy

Danuta Leske