| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

WALENTYNKI – ZNACZENIE PRZYJAŹNI Drukuj Email
środa, 17 lutego 2016 12:04

5

Walentynki już na dobre zadomowiły się w kalendarzu uroczystości obchodzonych w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkół w Lekowie. W tym roku również odbyły się pod znakiem przyjaźni, radości i wzajemnej życzliwości. W poniedziałek, 15 lutego br. nie zabrakło dzieci w czerwonych strojach, serc, balonów, romantycznej muzyki, walentynkowych kartek oraz „Balu Walentynkowego”. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, tańczyły w parach ze zrobionymi przez Wychowawczynię serduszkami. Po wyczerpujących i skocznych zabawach oraz tańcach na dzieci czekała miła niespodzianka: lizak w kształcie serduszka oraz walentynka. Tegoroczny Bal udał się doskonale, bo przebiegł w wyśmienitej atmosferze zabawy i radości. Dostarczył jego uczestnikom niezapomnianych wrażeń i miłych doświadczeń. Oprócz rozrywki impreza ta niosła ze sobą wartości poznawcze, kształcące i wychowawcze. Przedszkolaki rozwijały swą wrażliwość uczuciową i emocjonalną, nabywały umiejętność okazywania własnych emocji i uczuć w kontaktach z kolegami oraz integrowania się w zabawie. Poznały zwyczaj obchodzenia Walentynek jako dnia niespodzianek i drobnych upominków w dowód sympatii, gdyż chętnie obdarowywały się w tym dniu własnoręcznie wykonywanymi walentynkami. Tak więc to sympatyczne walentynkowe święto jest wspaniałą okazją by uczyć dzieci, jak ważna jest przyjaźń i bycie dla innych życzliwym i miłym.

Anna Łaput