| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Przedszkolaki w kosmosie Drukuj Email
piątek, 26 lutego 2016 10:47

1

W dniach od 22 do 26 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie realizowały projekt edukacyjny „Kosmos”. Przez cały tydzień poznawały planety, gwiazdozbiory, statki kosmiczne, dzięki czemu stały się najprawdziwszymi badaczami kosmosu. Celem podjętych działań było budowanie wśród dzieci wiedzy o kosmosie, w szczególności o planetach, gwiazdach, pojazdach kosmicznych, wzbogacenie słownika czynnego o pojęcia z nim związane oraz stworzenie warunków do samodzielnego poznawania rzeczywistości poprzez obserwowanie, eksperymentowanie.

W sali podczas kilku dni dzieci gromadziły w „kąciku kosmicznych skarbów” książki i ilustracje związane z tematyką „Kosmosu”. Korzystając ze zgromadzonych pomocy, dzieci dzieliły się informacjami na temat kosmosu, opierając się na wiedzy zawartej w przyniesionych z domu książkach. Nauczycielka opowiadała dzieciom wiele ciekawostek o odkryciach M. Kopernika i pierwszych ludziach w kosmosie. Przedszkolaki przez cały tydzień zgłębiały swoją wiedzę poprzez rozmaite formy plastyczne jak malowanie rakiet i wszechświata, konstruowanie Ufoludka, wyklejanie makiety kosmosu, czy też wykonanie planet z balonów. Na zakończenie projektu dzieci obejrzały film animowany pt. „Małpy w Kosmosie”. Cały tydzień był bardzo pasjonujący. Dzieci chętnie pracowały i co najważniejsze uczyły się poprzez zabawę i aktywne działanie. To była fascynująca przygoda, która pozwoliła dzieciom poznać świat niedostępny dla nich na co dzień. Wzbudziła zainteresowanie wszechświatem i pozwoliła rozszerzyć wiadomości.

Anna Łaput