| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Sukces najmłodszych szczypiornistek ze Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy Drukuj Email
poniedziałek, 07 marca 2016 10:26

20160305 130622

 

Nasze zawodniczki zajęły I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas IV o Puchar Wójta Gminy Świdwin, który odbył się 5 marca 2016r. w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie.

Dziewczęta, które stanęły na podium dopiero zaczynają swoją przygodę ze szczypiorniakiem i jest to dla nich ogromnie ważne osiągnięcie, które z pewnością zachęci je do dalszego, aktywnego udziału w kulturze fizycznej.

W turnieju zmierzyły się one z zespołami z Koszalina i Mielna. Pierwszy mecz z SP nr 6 Koszalin był wspaniałym widowiskiem, w którym nasza drużyna wykazała się ogromnymi umiejętnościami strzeleckimi - 18 bramek po naszej stronie. Drugim przeciwnikiem była SP nr 17 Koszalin. W początkowej fazie mecz był bardzo wyrównany, ale w drugiej połowie dziewczyny poprawiły swoją grę w obronie i wyszły na prowadzenie, które zakończyło się wygraną 10:5. Ostatnie potyczki na parkiecie wzbudziły najwięcej emocji wśród kibiców, gdyż rywalizacja z SP Mielno była decydującą o zwycięstwie w całym turnieju. Do ostatniej sekundy ważyły się losy obu drużyn, ale nasze dziewczyny nie dały sobie odebrać okazji na tak ogromny sukces i zakończyły mecz wynikiem 9:8.

Turniej był znakomitym sprawdzianem umiejętności, które zawodniczki nabywają i doskonalą podczas treningów, a także okazją do wspólnej zabawy z rówieśniczkami z innych szkół. Nie zabrakło ducha sportowej rywalizacji, świetnej atmosfery oraz gorącego dopingu kibiców.

Nagrody drużynom i najlepszym zawodniczkom, w imieniu Wójta Gminy Świdwin, wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy pani Anna Olejniczak oraz dyrektor Zespołu Szkół w Bierzwnicy pani Marta Jalowska.

 

MIEJSCE

NAZWA ZESPOŁU

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA

I

SP BIERZWNICA

MAJA BIALIK

II

SP MIELNO

JULIA LEGIEĆ

III

SP NR 17 KOSZALIN

KAMILA PUKIEWICZ

IV

SP NR 6 KOSZALIN

ROKSANA MICHALAK

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżniono również najlepszą bramkarkę, a została nią ADRIANNA KOZUBOWSKA ze Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy.

 

Gratulujemy dziewczynom ich udanego występu w turnieju i czekamy na kolejne sportowe sukcesy.

 

Tekst i zdjęcia: Marta Beata Jalowska