| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Idą Święta Drukuj Email
środa, 20 kwietnia 2011 01:00

palmaswiatecznaJak co roku niedługo Wielkanoc i co za tym idzie - wielkie przygotowania. Zgodnie z tradycją święci się palmy będące symbolem wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

 

Każdego roku dzieci i młodzież uczęszczająca na świetlicę wiejską Krosinie w celu kultywowania tradycji ludowych zbiera się po to, aby własnoręcznie przygotować palmę, która będzie zdobić kościół przez okres wielkanocny. W tym roku spotkanie odbyło się 13 kwietnia. Przygotowanie palmy trwało ok. 1,5 h. Dziewczynki ochoczo zabrały się do przygotowywania kwiatów z bibuły. Natomiast chłopcy dokładnie mocowali bukszpan i bazię na trzonie palmy. Całość prezentuje się bardzo okazale. Palma mierzy dwa metry wysokości. Mamy nadzieję, że będzie cieszyć oczy mieszkańców.

 

Paweł Wrotkowski