| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

TURNIEJ SZEŚCIU MIAST Drukuj Email
środa, 16 marca 2016 09:30

20160312 113102

Kolejna sobota i następny sportowy weekend UKS „Rega” Bierzwnica. Tym razem, 12 marca 2016r. w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie, zagrały gimnazjalistki. Na parkiecie spotkało się pięć zespołów (nieobecny KU AZS Politechnika Koszalin), które od listopada 2015r. biorą udział w „Turnieju Sześciu Miast”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest UKS „Drawianka” Drawno, a współorganizatorami są szkoły i kluby biorące udział w sportowej rywalizacji, tj. Gimnazjum Publiczne w Drawnie, Gimnazjum Publiczne w Dobrzanach, Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim, AZS Politechnika Koszalińska, CKS Szczecin, UKS „Rega” Bierzwnica. Poszczególne „mini” turnieje odbywają się w każdym mieście, które bierze w nim udział. Pierwszy „mini” turniej odbył się w listopadzie w Drawnie, a ostatni podsumowujący zostanie rozegrany w Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim w kwietniu br. Sobotnie spotkanie w Lekowie przyniosło, zarówno zawodnikom jak i kibicom, wiele emocji. Dziewczyny bardzo zawzięci walczyły o każde zwycięstwo, które dawało im cenne punkty w rywalizacji pomiędzy miastami. Nasze szczypiornistki wygrały trzy z czterech pojedynków i zajęły II miejsce, dzięki któremu przesunęły się z III na II lokatę w tabeli turnieju głównego.

TABELA TURNIEJU W LEKOWIE, 12.03.2016r.

Lp

Nazwa zespołu

1

2

3

4

5

Pkt

Bramki

Miejsce

1

CKS Szczecin

X

12:8

9:9

15:7

6:7

5

42:31

III

2

Gimnazjum Dobrzany

8:12

X

9:4

8:3

6:5

6

31:24

I

3

UKS „Drawianka” Drawno

9:9

4:9

X

20:8

6:11

3

39:37

IV

4

Gim. Drawsko Pomorskie

7:15

3:8

8:20

X

5:15

0

23:58

V

5

UKS „Rega” Bierzwnica

7:6

5:6

11:6

15:5

X

6

38:23

II

Puchary i dyplomy wręczyli uczestnikom Wójt Gminy Świdwin pan Kazimierz Lechocki, Radny Powiatu Świdwińskiego pan Maciej Patyk oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Bierzwnicy pani Marta Jalowska. Medal dla najlepszej strzelczyni otrzymała Martyna Pastewska z CKS Szczecin, najlepszą zawodniczką została Julia Niełacna z Gimnazjum Dobrzany, a najlepszą bramkarką Wiktoria Iwanicka z UKS „Rega” Bierzwnica. Nasze dziewczyny wystąpiły w składzie: Wiktoria Iwanicka, Milena Rysiukiewicz, Wiktoria Motylska, Marta Brzezińska, Sylwia Płuciennik, Aleksandra Kuchcińska, Magdalene Jusiel, Wiktoria Pianka, Aleksandra Bukowska, Amelia Ciesielska, Justyna Graczyk, Natalia Wiśniewska. Trener: Jacek Gałas. Organizatorami sobotniego turnieju było Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Gmina Świdwin oraz UKS „Rega” Bierzwnica.

Marta Beata Jalowska