| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Z TESTAMENTEM NA TY Drukuj Email
piątek, 18 marca 2016 11:15

DSC 0032

W dniu 16.03.2016r. w Świdwinie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbył się wykład Notariusza Pani Anny Muchorowskiej. Organizatorem była Lokalna Grupa Działania – „Powiatu Świdwińskiego”, natomiast celem prezentacja aktualnego stanu prawnego, praktyki urzędowej i sądowej dotyczącej czynności związanych z Testamentem. Pani Notariusz przedstawiła uczestnikom spotkania podstawowe informacje i wiedzę na temat np.: rodzaje testamentów, zasady ich sporządzania, powołania spadkobierców, prawidłowości zapisów, zasady podziału spadków, odwołanie oraz zasady realizacji testamentu.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy w trakcie wykładu mogli zadawać pytania na nurtujące ich sprawy oraz czynnie uczestniczyć w wykładzie, co miało dodatkowy plus w poprawnym zrozumieniu tematu i zapewnieniu miłej atmosfery. Frekwencja oraz sam wykład pokazał, że wiele jest tematów nurtujących nasze społeczeństwo, a wiedza nie zawsze jest wystarczająca.

Jako organizatorzy cieszymy się, że udało nam się choć trochę sprostać oczekiwaniom i zasygnalizować potrzebę uporządkowania spraw osobistych i rodzinnych związanych z posiadanym majątkiem teraz i po śmierci. Doświadczenia te dają nam motywację do organizacji innych wykładów i konferencji o podobnej tematyce.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za udział w szkoleniu wszystkim uczestnikom. Pani Notariusz za Jej bezinteresowne zaangażowanie oraz za czas, który dla nas poświęciła oraz Radzie Izby Notarialnej w Szczecinie za wyrażenie zgody na wykład Pani Notariusz. Składany również ukłon do Starostwa za udostępnienie sali i pomoc techniczną.

LGD - „Powiatu Świdwińskiego”