| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wielkanocne warsztaty plastyczne z Rodzicami Drukuj Email
wtorek, 22 marca 2016 12:02

SAM 6431

Nasza szkoła bardzo ceni sobie współpracę z Rodzicami oraz ich zaangażowanie w proces rozwoju dziecka. Wśród Rodziców największym powodzeniem cieszą się zajęcia w których mogą bezpośrednio uczestniczyć. Warsztaty z Rodzicami to propozycja wspólnej zabawy i nauki z dzieckiem. Proponowane aktywności umożliwiają nawiązanie bezpośrednich relacji z innymi dziećmi i ich Rodzicami, a także pozwalają lepiej poznać środowisko przedszkolne. W dniu 18.03.2016r. w oddziale przedszkolnym po raz pierwszy odbyły się „Wielkanocne warsztaty plastyczne” dla rodziców i dzieci.

Warsztaty rozpoczęły się krótkim powitaniem zgromadzonych gości przez Wychowawcę Annę Łaput oraz zaproszeniem do obejrzenia teatrzyku cieni pt. „Historia pewnych pisanek”. Występ wywarł na gościach duże wrażenie, tym bardziej, że w trakcie spektaklu dzieci śpiewały wielkanocne piosenki. Następnie w wesołej, ciepłej i rodzinnej atmosferze wykonywaliśmy wielkanocne kartki. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wykorzystania dostępnych materiałów tj. kolorowe kartki, wycinanki, ozdobne cekiny, koraliki, tasiemki itp. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Zarówno rodzice, jak i dzieci, wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Miła atmosfera, bliski kontakt nauczyciela z Rodzicami sprawiły, że wspólnie spędzony czas minął zdecydowanie za szybko. Wykonane prace uczestnicy warsztatów zabrali do domu.

Warsztaty te były nie tylko wspaniałą okazją do wykonania wielkanocnych ozdób, ale przede wszystkim służyły integracji dzieci i rodziców we wspólnych działaniach.

Wszystkim obecnym na warsztatach rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych.

Tekst i zdjęcia: Anna Łaput