| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

JUBILEUSZ 5-LECIA ZESPOŁU LUDOWEGO BARWINOK Drukuj Email
środa, 23 marca 2016 08:28

P1010865

W dniu 06.02.2016 r. w Sali Rycerskiej Zamku Świdwińskiego , odbył się jubileuszowy koncert Zespołu Ludowego BARWINOK. Wśród zaproszonych gości obecni byli między innymi: przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego - Przemysław Wraga, Przewodniczący Koszalińskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce – Roman Biłas, przedstawiciele władz powiatu świdwińskiego i gminy Świdwin.

Dopisała też publiczność: mniejszość ukraińska i sympatycy zespołu.

Gościnnie wystąpił zespól BALLADA z Koszalina. W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazje poznać historię działalności i dotychczasowe osiągnięcia zespołu BARWINOK oraz wysłuchać bogatego repertuaru piosenek ukraińskich i łemkowskich.

Występ budził wiele emocji wśród publiczności : łzy, uśmiech, wspomnienia, publiczność często śpiewała wraz z zespołem.

Ogromną radość członkom zespołu sprawiły : podziękowania , kwiaty, upominki, a przede wszystkim ciepłe słowa.

Wieczór z zespołem BARWINOK zakończył się biesiadą, na której królowały muzyka i wspólny śpiew.

Opracowała: Teresa Kozicka