| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

UKS „Rega” w Poznaniu i Mielnie Drukuj Email
środa, 23 marca 2016 09:46

2

W minioną sobotę, 19.03.2016r., zawodnicy UKS „Rega” Bierzwnica brali udział w dwóch sportowych wydarzeniach.

Pierwszym z nich był wyjazd do Poznania. Już po raz trzeci zawitaliśmy na INEA Stadion przy ul Bułgarskiej, gdzie byliśmy widzami szlagieru 28 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, czyli meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Były to również 94 urodziny drużyny gospodarzy i z tej okazji na ulicach miast, w autobusach, taksówkach pojawiły się biało – niebieskie flagi. Dojeżdżając do stadionu z zaciekawieniem patrzyliśmy na grupy kibiców idących ze sztandarami i skandujących: „Za Lechem przemierzamy cały świat...; W górę serca, niech zwycięża Lech Kolejorz!”. Jednak wielkie WOW! zrobiliśmy na stadionie, kiedy te same słowa zostały wyśpiewane przez 41,5 tys. widzów, którzy przybyli na mecz. Przeżycie niesamowite, oprawa fantastyczna, aż trudno było skupić się na tym co dzieje się na boisku.

Poznańska Lokomotywa przegrała spotkanie, ale poczuliśmy tą wspaniałą atmosferę panującą podczas meczu na żywo, zobaczyliśmy piłkarzy znanych nam do tej pory z ekranu telewizora.

Drugim wydarzeniem był Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Klas Czwartych w Mielnie. Cyklicznie raz w miesiącu spotykają się drużyny z Koszalina, Mielna i Bierzwnicy (5 drużyn), które turniejowo grają swoją „małą ligę”. Była to już trzecia rywalizacja, w której zajęliśmy II miejsce. Dziewczynki, które zaczynają przez piłkę ręczną swoją sportową karierę z wielkim zaangażowaniem współzawodniczą na parkiecie. Każdemu spotkaniu towarzyszą ogromne emocje. Jest to wspaniała zabawa przez sport oraz integracja z rówieśniczkami z innych miast.

KLASYFIKACJA SOBOTNIEGO TURNIEJU

I miejsce

SP Mielno

II miejsce

SP Bierzwnica

III miejsce

SP nr 17 Koszalin

IV miejsce

SP nr 7 Koszalin

V miejsce

SP nr 6 Koszalin

Marta Beata Jalowska

Jacek Gałas