| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci Drukuj Email
piątek, 08 kwietnia 2016 07:27

SAM 6481

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest świętem obchodzonym 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie nie zapomniały o tym jakże ważnym wydarzeniu. Każde z nich w piątek 1 kwietnia przyszło do Szkoły ze swoją ulubioną książeczką. Na wstępie przedszkolaki z pomocą Pani Ani wykonały mapę myśli odpowiadając na pytanie „Po co nam książki?”. Następnie były zagadki zarówno słowne, jak i obrazkowe dotyczące znajomości bajek, baśni, legend dla dzieci oraz postaci w nich występujących. Oczywiście nie mogło również zabraknąć w takim dniu czytania bajek połączonego z wykonaniem ilustracji do utworu. Dzień ten był naprawdę fascynujący. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów dla nich przeznaczonych oraz wykazały się też bardzo dużą znajomością literatury dziecięcej.

Tekst i zdjęcia: Anna Łaput