| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Przedszkolny ogródek Drukuj Email
piątek, 08 kwietnia 2016 07:42

SAM 6466

Z myślą o budzącej się wiośnie, dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie dnia 31.03.2016r. wybrały się z nauczycielkami na plac przy szkolnym boisku, gdzie znajdują się podwyższone rabaty. Na początku dzieci z pomocą Pań wykonały pierwsze prace porządkowe, jak grabienie, usunięcie starych roślin oraz chwastów. Kiedy rabatka była gotowa przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami sadzonek, nasion, ze sprzętem ogrodniczym oraz dowiedzenia się w jaki sposób uprawiać i pielęgnować rośliny. Następnie dzieci pod okiem nauczycielek samodzielnie zasiały nasiona kwiatów: aksamitki, niezapominajki, pierwiosnek ogrodowy, cynii, wysiały rzodkiewkę, szczypiorek, zasadziły cebulkę. Wszystkie zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolną rabatkę a dzieci obiecały, iż będą ją pielęgnować. To była wspaniała lekcja przyrody.

Tekst i zdjęcia: Anna Łaput