| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Sołtysa Gmin Powiatu Świdwińskiego Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 10:24

5

W piątek, 8 kwietnia br., wSali Widowiskowej Zamku Świdwińskiego odbyły się zorganizowane po raz pierwszy obchody Dnia Sołtysa Gmin Powiatu Świdwińskiego. Patronat nad wydarzeniem objęła Senator RP Pani Grażyna Anna Sztark. Uroczystość zaszczyciła swą obecnością również Pani Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska. Wydarzenie otworzył Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki, który powitał wszystkich gości, a w szczególności sołtysów gmin powiatu świdwińskiego. Podkreślił wyjątkową rolę, jaką spełniają sołtysi pracujący na rzecz lokalnej społeczności. Podziękował za współpracę i zaangażowanie w służbę dla dobra innych. Życzył im wszystkiego dobrego w codziennej pracy, satysfakcji z pełnionej funkcji, zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i sukcesów w pracy zawodowej. Do życzeń dołączyli przedstawiciele władz samorządowych gmin powiatu świdwińskiego. Szczególne podziękowania za pracę na rzecz Naszej Małej Ojczyzny oraz wyrazy szacunku złożyły sołtysom Pani Senator oraz Pani Marszałek. Sołtysi zostali uhonorowani dyplomami, listami gratulacyjnymi oraz poradnikami. Uroczystość uświetniły występy Zespołów Ludowych Dąbrowiacy i Barwinok z Rusinowa oraz bardzo ciepło przyjętego dziecięcego zespołu Jagody z Bierzwnicy.

E. Wiszniewska