| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Chrońmy Środowisko Drukuj Email
sobota, 23 kwietnia 2016 12:33

SAM 6558

Każdy z nas, zarówno dziecko jak i dorosły, powinien zdawać sobie sprawę z faktu jak wielkie znaczenie dla życia wszystkich istot na ziemi ma czyste środowisko przyrodnicze, a także jakie są skutki jego zanieczyszczeń. W trosce o środowisko naturalne dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie w dniach od 11 do 15 kwietnia 2016r. podjęły różnorodne działania realizowane w ramach akcji „Chrońmy Środowisko”.

W naszej placówce z zapałem realizujemy liczne działania proekologiczne, w które włączamy całą społeczność przedszkolną wraz z rodzicami. Skłoniła nas do tego troska o środowisko, ponieważ zapoczątkowana już w przedszkolu edukacja ekologiczna polegająca na kształtowaniu u dzieci odpowiedzialności za stan przyrody przyniesie w przyszłości wymierne efekty. Podejmowane działania ekologiczne pomagają maluchom odkrywać świat i kształtować środowisko. Cieszymy się, że możemy działać na rzecz Ziemi. Zdajemy sobie sprawę, że sami nie naprawimy całego świata, ale wiemy, że małymi krokami możemy zrobić wiele dobrego, przyczyniając się do poprawy stanu naszego środowiska.

Zdjęcia i tekst: A. Łaput