| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Świdwinie Drukuj Email
czwartek, 28 kwietnia 2016 10:35

3

W dniach 21.04. – 23.04.2016r. w Hali Sportowe ZSR CKP rozegrano Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2001 – 2002 (kategoria młodziczka).

Gospodarzem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy „Rega” przy Zespole Szkół w Bierzwnicy. Uroczystego otwarcia, na które licznie przybyli zaproszeni goście oraz miłośnicy szczypiorniaka, dokonali Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie pan Michał Cebula, Starosta Powiatu Świdwińskiego pan Mirosław Majka oraz trener gospodarzy pan Jacek Gałas. Święto szczypiorniaka w Świdwinie było okazją do skonfrontowania swoich umiejętności techniczno – taktycznych we współzawodnictwie sportowym.

Przez 3 dni osiem zespołów rywalizowało o podium w turnieju. Cieszy nas ogromnie fakt, że wśród uczestników znalazł się również jeden zespół z zagranicy i była to drużyna CSA Kremlin Bicetre z Paryża. W trakcie spotkań, drużyny stanęły na wysokości zadania i pokazały nam bardzo dobrą piłkę ręczną. Przed wszystkimi meczami dziewczyny wychodziły skupione i zmotywowane do gry. Bardzo dokładnie przygotowywały każdy atak, zawzięcie walczyły w obronie, starały się wykorzystać każdą sytuację bramkową, efektywnie wykorzystywały rzuty karne. Zespół UKS „Rega” Bierzwnica, pomimo porażki w meczu otwarcia z Francją, kolejne spotkania rozegrał na bardzo wysokim poziomie i dzięki temu uplasował się na II miejscu w rozgrywkach grupowych. W półfinale różnica dwóch bramek zadecydowała, że w niedzielę walczyliśmy o III miejsce w turnieju. Ostatecznie nasze zawodniczki uległy zespołowi z Koszalina i zajęły miejsce tuż za podium. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku jaki osiągnęły nasze zawodniczki i serdecznie im gratulujemy, ponieważ włożyły bardzo dużo pracy w przygotowania i zaprezentowały miłośnikom szczypiorniaka efekty swojego ogromnego zaangażowania w doskonaleniu i rozwijaniu umiejętności piłkarskich. Widać było ogromny postęp i ambicje dziewczyn. Dziękujemy im za ich trud i godne prezentowanie powiatu świdwińskiego na arenie ogólnopolskiej.

Turniej dostarczył nam wielu pozytywnych emocji, nawiązaliśmy znajomości, zdobyliśmy nowe doświadczenia na boisku. Wśród zawodniczek panowała bardzo dobra atmosfera o czym świadczyły ich uśmiechnięte twarze, wzajemny doping w trakcie spotkań oraz wspólny taniec na zakończenie turnieju. Mamy nadzieję, że takie imprezy wpłyną na popularyzację sportu wśród mieszkańców powiatu świdwińskiego oraz zachęcą kolejne grupy dzieci do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Miejsce

Zespół

Najlepsza zawodniczka zespołu

I

CSA Kremlin Bicetre (Francja)

Sarah Rabahi

II

UKS „Opty” Mielno

Julia Staszczyk

III

KU AZS Politechnika Koszalin

Natalia Deplewska

IV

UKS „Rega” Bierzwnica

Milena Rysiukiewicz

V

CKS Szczecin

Magda Napierska

VI

GKL „Olsza” Olszyna

Patrycja Sadowska

VII

UKS „Drawianka” Drawno

Jagoda Cholewska

VIII

Publiczne Gimnazjum Dębno

Julia Napieracz

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i medale, a wręczyli je Starosta Powiatu Świdwińskiego pan Mirosław Majka, Wicestarosta pan Zdzisław Pawelec, Wójt Gminy Świdwin pan Kazimierz Lechocki, Przewodnicząca Rady Gminy Świdwin pani Anna Olejniczak, Komendant Powiatowy Policji w Świdwinie insp. Robert Rzeźnik, dyrektor ZSR CKP w Świdwinie pan Andrzej Muchorowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Bierzwnicy pani Marta Jalowska.

Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Katarzynę Mańkowską z UKS „Opty” Mielno, a najlepszą strzelczynią została Oliwia Tomczak z CKS Szczecin.

Podziękowania w postaci wygrawerowanych tabliczek otrzymali również trenerzy zespołów.

Ceremonię zakończenia uświetnił występ zespołu „Jagody” z Bierzwnicy, prowadzony przez panią Aleksandrę Graczyk.

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Zespół Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie oraz UKS „Rega” Bierzwnica. Nagrody ufundował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Wiktoria Iwanicka, Milena Rysiukiewicz, Wiktoria Motylska, Marta Brzezińska, Sylwia Płuciennik, Aleksandra Kuchcińska, Magdalene Jusiel, Wiktoria Pianka, Aleksandra Bukowska, Amelia Ciesielska, Justyna Graczyk, Natalia Wiśniewska. Trener Jacek Gałas.

Dziękujemy wszystkim przybyły gościom i kibicom, którzy zagrzewali dziewczyny do rywalizacji na parkiecie oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę i zmagania sportowe w trakcie turnieju. Za wkład i ogromne zaangażowanie w organizację turnieju szczególnie dziękujemy Wicestaroście Powiatu Świdwińskiego panu Zdzisławowi Pawelcowi oraz Dyrektorowi ZSR CKP W Świdwinie panu Andrzejowi Muchorowskiemu, dzięki którym mogliśmy zorganizować tak wspaniałą imprezę.

Dziękujemy również Burmistrzowi Świdwina panu Janowi Owsiakowi za bezpłatny wstęp zawodniczek do Parku Wodnego „Relax.

Za okazane wsparcie finansowe dziękujemy Prezesowi Zarządu Pomorskiego Banku Spółdzielczego w Świdwinie Krzysztofowi Drapale, Nadleśnictwu Świdwin oraz pozostałym lokalnym sponsorom.

Serdecznie zapraszamy na kolejne mecze i turnieje z udziałem naszej drużyny.

Prezes UKS „Rega” Bierzwnica

Marta Beata Jalowska