| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Lekcja patriotyzmu Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2016 11:41

0004

Wychowanie patriotyczne jest procesem długotrwałym i rozpoczyna się już od najmłodszych lat. Wtedy to żywa wyobraźnia dziecka oraz zaciekawienie światem sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny, który pozostaje na całe życie. Od tego, jaki obraz Ojczyzny ukształtuje się dziecku, zależeć będzie, czy wejdzie ono w dorosłe życie świadome swojej tożsamości narodowej. W naszym przedszkolu staramy się przybliżać dzieciom słowo patriotyzm. Budujemy u nich świadomość, że należą do wspólnoty ludzi zamieszkujących szczególny skrawek Ziemi – Polskę.W trakcie zajęć dzieci poznały symbole narodowe, uczyły się hymnu, poznały bliższe i dalsze środowisko oraz słuchały legend związanych z naszym krajem i w ten sposób otarły się o historię...

Mam nadzieję, że te zajęcia dzieci zapamiętają na całe życie, a zdobytą wiedzą dzielić się będą w swoich domach.

Tekst i zdjęcia: A. Łaput