| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Na szlaku kultur Drukuj Email
środa, 04 maja 2016 11:47

1

We wtorkowy majowy poranek Kapela Ludowa Barwinok wyruszyła do Chojnic. W tym pięknym mieście wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie Kapel Ludowych pn. „Na szlaku kultur”. W otoczeniu zabytkowych budowli, w utworzonym w fosie amfiteatrze zaprezentowało się 11 kapel ludowych z całej Polski, które wykonywały utwory od Pomorza po Małopolskę. Kapela Ludowa Barwinok wystąpiła w przepięknych zielono białych strojach i zaprezentowała utwory łemkowskie i ukraińskie. Występ bardzo podobał się licznie zgromadzonej publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. W nagrodę kapela otrzymała statuetkę, dyplom oraz kosz rozmaitości.

Tekst: Bożena Kulikowska

Zdjęcia: Emilia Wiszniewska

2

 

3