| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

I leaderowskie igrzyska zachodniopomorskiego- projekt współpracy lokalnej grupy działania- „powiatu świdwińskiego”. Drukuj Email
poniedziałek, 06 września 2010 01:00

Lokalna Grupa Działania –„Powiatu Świdwińskiego” rozpoczęła realizację pierwszego Projektu Współpracy w ramach działania Osi 4. Leader „Wdrażanie projektów współpracy” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 . W ramach projektu zaangażowanych jest 11 Lokalnych Grup Działania z Województwa Zachodniopomorskiego. Jednostką koordynującą projekt jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy”. Koordynatorem projektu współpracy jest pan Grzegorz Witkowski ,a współkoordynatorem z naszego obszaru LGD jest pan Krzysztof Siubdzia.

Projekt ma na celu przeprowadzenie na terenie LGD eliminacyjnych rozgrywek w piłce nożnej oraz udział w rozgrywkach o Mistrzostwo I Leaderowskich Igrzysk Zachodniopomorskiego w Kaliszu Pomorskim , które odbędą się w dniach 25-26.09.2010r. Projekt ma na celu budowanie kapitału społecznego poprzez sportową aktywizację i propagowanie aktywnego wypoczynku, jako zdrowego stylu życia oraz promocję integracji jako formy funkcjonowania w lokalnym środowisku, przede wszystkim wśród najmłodszych członków społeczności zamieszkującej obszar LGD. Rozgrywki piłkarskie są powszechnie znaną i łatwo dostępną forma zaangażowania dzieci i młodzieży w uprawianie sportu.

Eliminacyjne rozgrywki piłki nożnej na naszym terenie Lokalna Grupa Działania – „Powiatu Świdwińskiego” przeprowadziła w dniach 27 i 28 SIERPNIA 2010r. Rozgrywki odbyły się na boisku Orlik 2012 przy Zespole Szkól Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. W eliminacjach brali udział chłopcy w kategorii ŻAK ( rocznik 2000 i młodsi )w dniu 27. 08.2010r oraz ORLIK ( rocznik 1997-99 ) w dniu 28.08.2010r.

 

Rozegrane mecze w kategorii ŻAK w dniu 27.08.2010:

 

Toporzyk – Bierzwnica – 0 : 0

Toporzyk – Rąbino -         0 : 5

Rąbino – Bierzwnica-       3 : 0

Zdecydowanie zwyciężyła drużyna z Rąbina, drugie miejsce zajęła drużyna z Toporzyka (gm. Połczyn-Zdrój), a trzecie miejsce drużyna z Bierzwnicy (gm. Świdwin).

 

Rozegrane mecze w kategorii ORLIK w dniu 28.08.2010:

 

Połczyn-Zdrój – Rąbino-      5 : 0

Rąbino – Bierzwnica -          1 : 4

Bierzwnica – Połczyn-Zdrój- 2 : 2

 

Po zaciętej walce zwycięstwo odniosła drużyna Pogoń Połczyn -Zdrój , drugie miejsce drużyna z Bierzwnicy (gm. Świdwin), a trzecie drużyna z Rąbina.

Wszystkim zawodnikom gościom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę a zwycięskim drużyną życzymy dalszych sukcesów sportowych w zbliżających się I Leaderowskich Igrzyskach Zachodniopomorskiego w Kaliszu Pomorskim.

 

Aneta Ogińska

 

iigrzyska1

iigrzyska2

iigrzyska3

iigrzyska4

iigrzyska5

iigrzyska6

iigrzyska7

iigrzyska8