| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

LGD – „Powiatu Świdwińskiego” podpisała umowę na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 12:14

DSC 0266

W dniu 6 maja 2016r. Lokalna Grupa Działania – „Powiatu Świdwińskiego” podpisała umowę z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez lokalną społeczność w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju, która obejmuje wszystkie nasze gminy z obszaru powiatu świdwińskiego otrzymaliśmy łącznie 6 mln zł. i w ramach tych środków LGD będzie ogłaszała nabory wniosków o przyznanie pomocy na działania, które przyczynią się do realizacji LSR. Już w III kwartale planujemy ogłosić pierwsze nabory, w zakresie tworzenia i rozwoju przedsiębiorstw, budowy infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej, kulturowej, zachowanie dziedzictwa lokalnego oraz działania przyczyniające się wzmocnienia kapitału społecznego poprzez organizację imprez aktywizujących społeczeństwo, kursy, szkolenia czy wyjazdy studyjne. Dziękujemy serdecznie naszym mieszkańcom oraz członkowskim gminom tj.: Gminie Świdwin, Sławoborze, Rąbino, Brzeżno, Połczyn-Zdrój oraz Miastu Świdwin za zaangażowanie się przy opracowaniu Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 z perspektywą do 2023r. Jeżeli masz pomysł, przyjdź do Biura LGD przy ul. Kołobrzeskiej 43, skonsultuj go i uzyskaj bezpłatne doradztwo, co zrobić aby zrealizować swój pomysł.

Serdecznie zapraszamy.

Pracownicy Biura Lokalnej Grupy Działania - „Powiatu Świdwińskiego”

Agnieszka Brodowska

Aneta Ogińska

Janusz Wierzbicki

Krzysztof Siubdzia