| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Happening „Czyste powietrze wokół nas” Drukuj Email
poniedziałek, 23 maja 2016 11:24

SAM 6749

W dniu 19.05.2016r. nasze przedszkolaki wzięły udział w Happeningu organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczną w Świdwinie, którego celem była realizacja programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Jest to program z zakresu promowania zdrowego stylu życia. W spotkaniu wzięły udział dzieci z dziewięciu placówek: Zespół Szkół w Lekowie, Zespół Szkół w Bierzwnicy, Zespół Szkół w Rąbinie, Zespół Szkół w Brzeżnie, Szkoła Podstawowa w Nielepie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Świdwinie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Świdwinie i Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Świdwinie. Celem akcji było wspólne nawoływanie mieszkańców Świdwina, bo tam odbył się przemarsz ulicami 3 Marca, Kościuszki, aż po Dziedziniec na Zamku do dbałości o ekologię i zdrowy styl życia a także organizowaniu w tym dniu barwnych manifestacji, rozdawaniu ulotek na temat szkodliwości palenia papierosów.

Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” ma uświadomić dzieciom, że palenie papierosów szkodzi zdrowiu i zachęcić bliskich, by rzucili nałóg.

Opracowała: Anna Łaput

Zdjęcia: Anna Łaput