| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Półfinały konkursu "Mały Kucharz" Drukuj Email
czwartek, 02 czerwca 2016 07:42

Oparzno chefs wearing KFC collonels aprons

W dniach 19-24 maja odbyły się półfinały konkursu "Mały Kucharz" - warsztaty samodzielności kulinarnej, organizowane przez Fundację Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, a finansowane przez firmę członkowską AmRest Sp. z o.o. , przy współpracy oraz na terenie Gminnych placówek Oświatowych: Zespół Szkół w Bierzwnicy, Zespół Szkół w Lekowie i Filialna Szkoła Podstawowa w Oparznie.
Warto nadmienić, że warsztaty samodzielności kulinarnej trwają już od grudnia 2015 roku i głównym celem pomysłodawców było stworzenie programu, który by propagował praktyczną naukę samodzielności w przyrządzaniu posiłków dla całej rodziny. Następnie kształtowanie dobre nawyki żywieniowe wśród młodzieży szkolnej jak i ich rodzin, promując równocześnie aktywny styl życia i zbilansowaną dietę.
Do programu przystąpiło ponad 50 dzieci z trzecich i czwartych klas podstawowych w/w placówek. Uczestnicy wzięli udział w praktycznych zajęciach kulinarnych w cyklu: dwa razy w miesiącu po 120 minut. Podczas zajęć "mali kucharze" mieli szansę nauczyć się jak samemu przygotować smaczne, atrakcyjnie podane kanapki, koreczki, sałatki warzywne i owocowe, jak sporządzić pyszny jogurt, deser, owsiane ciasteczka i ulubione twistery. Warsztaty prowadzone były pod okiem dietetyk mgr Karoliny Fujarskiej. Uczestnicy wzięli też udział w zajęciach tanecznych z popularnej "Zumby" prowadzonej przez Dyrektora Artystycznego Fundacji panią Barbarę Kolasińską.
W nagrodę dziesięciu "top kucharzy" udało się na jednodniową wycieczkę do Restauracji KFC "Mic-Mag" w Szczecinie, by poznać pracę kucharza "od kuchni". Dzieci pod profesjonalną opieką załogi KFC wzięły udział w konkursach i zabawach kulinarnych, zwiedziły też restaurację i poznały jej tajniki. Uwieńczeniem pobytu była wizyta w Multikinie na filmie "Księga Dżungli". I tak oto dziesiątka półfinalistów przechodzi do finału, który odbędzie się 13 czerwca br. w ZS w Bierzwnicy, by tam zmierzyć się o miano najlepszego "Małego Kucharza".

Życzmy powodzenia naszym "małym kucharzom"!

Półfinaliści:

ZS Bierzwnica - Adrianna Kozubowska, Amelia Sypniewska i Jolanta Szczęśniak.

ZS Lekowo - Filip Pisarczyk, Dorota Grzelecka i Daria Babulewicz

SP. Oparzno - Gracjan Urbaniak, Aleksandra Rybak i Wiktoria Bober.

13 czerwca w ZS w Bierzwnicy odbędzie się finał konkursu "Mały Kucharz" - warsztaty samodzielności kulinarnej, poprzedzony majowymi półfinałami, organizowany przez Fundację Społecznej Odpowiedzialności Biznesu przy współpracy oraz na terenie Gminnych placówek Oświatowych w : Zespole Szkół w Lekowie i w Filialnej Szkole Podstawowej w Oparznie oraz w Zespole Szkół w Bierzwnicy.