| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Udane zakończenie sezonu piłki ręcznej w Zespole Szkół w Bierzwnicy Drukuj Email
wtorek, 14 czerwca 2016 07:30

4

Z końcem roku szkolnego swoje rozgrywki ogromnym sukcesem zakończyły piłkarki ręczne z UKS „Rega” Bierzwnica. Zarówno gimnazjalistki, jak i dziewczęta ze szkoły podstawowej rozegrały ostatnie w tym sezonie turnieje podsumowujące ich roczną pracę.

04 czerwca 2016r. w Drawsku Pomorskim odbyło się ostatnie spotkanie zaliczane do klasyfikacji „Turnieju Sześciu Miast”. Przez cały rok gimnazjalistki uczestniczyły w „mini” turniejach rozegranych w Drawnie, Dobrzanach, Szczecinie, Lekowie, Koszalinie oraz Drawsku Pomorskim. W tym ostatnim nasze dziewczyny, w mocno osłabionym kontuzjami składzie, wywalczyły III lokatę i tym samym utrzymały swoją pozycję w tabeli i ostatecznie w całym turnieju zajęły również III miejsce. Złote medale trafiły do koszalinianek, natomiast srebrne zawisły na szyjach dziewcząt z Dobrzan. Pozostałe zespoły otrzymały dyplomy i puchary. Organizatorzy nagrodzili również najlepsze zawodniczki z każdej drużyny. Nagrodą był stój piłkarski. Wśród najlepszych szczypiornistek z UKS „Rega” Bierzwnica znalazła się Milena Rysiukiewicz, która otrzymała również statuetkę dla najlepszej strzelczyni – 59 bramek we wszystkich spotkaniach. Wynik ten uplasował ją na czwartej pozycji.

WYNIKI KOŃCOWE TURNIEJU „SZEŚCIU MIAST”

Klasyfikacja zespołów oraz najlepsza zawodniczka:

 1. Gimnazjum 4 Koszalin – 27 pkt. (4 zwycięstwa) – Zuzanna Miłoszewska Grinczelis
 2. Gimnazjum Dobrzany – 27 pkt. (2 Zwycięstwa) – Patrycja Dziakowska
 3. III.Gimnazjum Bierzwnica – 25 pkt. – Milena Rysiukiewicz
 4. Gimnazjum Drawno – 20pkt. – Natalia Andruszkiewicz
 5. CKS Szczecin – 15 pkt.
 6. Gimnazjum Drawsko – 9 pkt. – Martyna Chmielecka

Klasyfikacja strzelczyń:

 1. Jagoda Cholewska – DRAWNO – 95 bramek
 2. Natalia Andruszkiewicz – DRAWNO – 75
 3. Patrycja Dziakowska –DOBRZANY – 69
 4. IV.Milena Rysiukiewicz –BIERZWNICA – 59
 5. Martyna Chmielecka –DRAWSKO – 55
 6. Oliwia Tomczak –SZCZECIN – 43
  1. SP Bierzwnica
  2. SP Mielno
  3. SP nr 5 Koszalin
  4. SP nr 17 Koszalin
  5. SP nr 6 Koszalin
  6. SP nr 7 Koszalin

Skład drużyny gimnazjum: Milena Rysiukiewicz, Wiktoria Motylska, Wiktoria Iwanicka, Natalia Wiśniewska, Magdalena Jusiel, Wiktoria Pianka, Aleksandra Bukowska, Justyna Graczyk, Amelia Ciesielska, Sylwia Płuciennik, Marta Brzezińska, Aleksandra Kuchcińska,.

Dziewczęta ze szkoły podstawowej brały natomiast udział w „Turniejach Klas Czwartych”. Ostatni z nich odbył się 8 czerwca 2016r. w Koszalinie pod hasłem „Szczypiorniak na Orlikach” . W rozgrywkach brały udział 4 drużyny z Koszalina, zespół z Mielna oraz Bierzwnicy. Dziewczyny wzorowo rozegrały swoje mecze grupowe, w których pokonały Szkołę Podstawową nr 7 i SP 17 Koszalin, co dało im I miejsce w grupie i awans do finału, w którym zmierzyły się z SP Mielno. Mecz o I miejsce szczypiornistki rozpoczęły bardzo dobrze, ale przeciwniczki stopniowo zaczęły odrabiać straty, próbując objąć prowadzenie. To tylko zmobilizowało nasze dziewczyny do walki i ostatecznie po kilku udanych akcjach w obronie i szybkim ataku na bramkę rywalek wygrały mecz a tym samym cały turniej.

Klasyfikacja zespołów:

Skład drużyny szkoły podstawowej: Maja Bialik, Oliwia Orlińska, Natalia Nawrocka, Marcelina Michna, Amelia Sypniewska, Adrianna Kozubowska, Potyralska Agnieszka, Karolina Glegoła, Angelika Pietryka, Natalia Dymek, Jolanta Szczęśniak.

Gratuluję naszym szczypiornistkom sukcesów i życzę udanego wypoczynku w trakcie przerwy wakacyjnej, mam nadzieję, że nowy sezon rozpoczniecie równie owocnie i z jeszcze lepszymi wynikami niż te, które uzyskałyście w kończący się roku szkolny 2015/2016.

Pragnę również pogratulować za tak ogromne osiągnięcia trenerowi naszych obu zespołów panu Jackowi Gałasowi. Dziękuję za trud i wysiłek wkładany w doskonalenie umiejętności sportowych młodych sportowców, kształcenie ich charakteru, naukę współdziałania w dążeniu do wyznaczonego celu, a także wiary i nadziei w szanse na osiągnięcie sukcesu.Zaangażowanie trenera w szkolenie dziewcząt przynosi radość zawodniczkom, ich rodzicom oraz wszystkim kibicom i miłośnikom piłki ręcznej. Życzę wytrwałości i osobistej satysfakcji z jakże sumiennej i pełnej wyrzeczeń pracy z dziećmi i młodzieżą.

Przesez UKS „Rega” Bierzwnica Marta Jalowska