| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wizyta w Parku Rekreacyjno – Edukacyjny „Sea Park” w Sarbsku Drukuj Email
wtorek, 14 czerwca 2016 07:37

 062016 058

11 czerwca 2016r. uczniowie z Zespołu Szkół w Bierzwnicy mieli okazję dozapoznania się z największym na Północy Polski parkiem rozrywki, dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych związanych tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także z kulturą i historią regionu Pomorza.

Pierwszym etapem zwiedzania było prehistoryczne oceanarium w technologii 3D, w którym dzieci obejrzały świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu. Z okularami na nosach podziwialiśmy zwierzęta, które na ekranach projektorów wyglądały niczym żywe stworzenia pływające w akwarium. Wiele emocji wzbudził atak rekina i pękająca od jego uderzeń szyba z jednocześnie poruszającą się podłogą i strumieniem wody oblewającym nasze twarze.

Następnie pan przewodnik opowiedział nam o latarniach morskich polskiego wybrzeża, które zobaczyliśmy w parku miniatur. Kolejnym punktem było wejście do repliki słynnego polskiego galeonu „Wodnik” oraz „Wraku na wspak”, czyli doskonale odwzorowanej repliki szwedzkiego galeonu „Solen” biorącego udział w bitwie pod Oliwą.Podobnie jak w rzeczywistości statek spoczywa odwrócony do góry dnem, co wywołało u niejednego z nas zaburzenie błędnika. Wizyta na wraku była doskonałą lekcją historii, pokazującą namiastkę codziennego życia marynarzy na okręcie.

O godzinie 1200 byliśmy widzami karmienia fok połączonego z ich treningiem. Cztery piękne i zabawne zwierzaki na polecenia trenerów wydawały z siebie głos, podbijały piłkę, klaskały płetwami, podskakiwały i całowały swoich opiekunów.

Kolejnym punktem wycieczki były woliery z ptakami, gdzie z bliska obserwowaliśmy ptaki zazwyczaj spotykane nad jeziorami, stawami, czy na polskim wybrzeżu. W podróży do ptasiego świata towarzyszyły nam: żurawie, łyski, cyranki, karolinki, bernikle, kokoszki, mandarynki i wiele innych ciekawych gatunków.

Cenną wiedzę z zakresu przyrody i ekologii przekazał nam podczas interaktywnego show wieloryb Błękitek, który zgłębił uczestnikom pokazu tajniki oceanu.

Spacerując po całym parku oglądaliśmy makiety największych żyjących ryb i ssaków morskich w naturalnej wielkości.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy port w Łebie i w promieniach nadmorskiego słońca odpoczęliśmy przed czekającą nas długą podróżą do domu na pięknej i piaszczystej plaży.

Sobotni wyjazd był wspaniałą okazją do jednoczesnej nauki i zabawy. Wycieczka wzbogaciła naszą wiedzę i dała sposobność do wspaniałego relaksu z rówieśnikami.

Tekst: Marta Beata Jalowska