| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Bezpieczne wakacje Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2016 10:17

SAM 7168

W dniu 17 czerwca w Zespole Szkół w Lekowie odbyły się warsztaty pt. „Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji”, zorganizowane przez pedagog szkolnego Panią Beatę Sowińską. Wzięli w nich udział uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-VI Szkoły Podstawowej. Zajęcia prowadziła Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie asp. Aneta Sękalska - Cybul oraz Asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Świdwinie Pani Marcelina Kieruzel.

Uczniów podzielono na grupy, w których zaproszone panie szczegółowo omówiły zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji, a w tym: bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, kąpieli w miejscu strzeżonym. Dzieci zapoznano również ze sposobami zachowania się na wypadek ataku psa oraz niebezpieczeństwa jakie niosą za sobą kleszcze.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi i pokazów zaproszonych gości. Punktem kulminacyjnym spotkania było obejrzenie krótkiego filmu o kleszczach oraz sposobach ochrony przed nimi.

Mamy nadzieję, że dzięki takim warsztatom dzieci spędzą wakacje bezpieczniej.

Anna Łaput