| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Powitanie lata w Rusinowie Drukuj Email
wtorek, 28 czerwca 2016 09:41

IMG 6101

Dnia 26 czerwca odbyła się w Rusinowie druga już impreza dla dzieci nazywana „Powitaniem Lata”, mimo, że kalendarzowo trwa ono już kilka dni, to dzieciom kojarzy się głównie z wakacjami, których rozpoczęcie zbiegło się w czasie z wydarzeniem.

W tym roku Sołtys Rusinowa wraz z Radą Sołecką postanowili połączyć siły kilku sołectw: Oparzno, Berkanowo, Bełtno i w porozumieniu z ich Sołtysami stworzyli imprezę integrującą dzieci z okolicznych miejscowości. Była to świetna okazja dla maluchów, aby się poznać i wspólnie pobawić w szerokim gronie. Trzeba przyznać, że tylu maluchów w jednym miejscu w Rusinowie dawno nie było …

Dzięki udostępnionemu przez Urząd Gminy na tę okazję autobusowi dzieci z okolicznych wsi wraz z opiekunami mogły bezpiecznie i bez problemu dojechać i wrócić z zabawy.

Impreza obfitowała w atrakcje dla różnych grup wiekowych, a nawet i młodzież nalazła coś dla siebie. Jako atrakcje przygotowane zostały dmuchane zjeżdżanie, zamki z kulkami dla maluchów, kreatywne zabawy z akcesoriami typu duże domino, puzzle, gigantyczne klocki, czy gra zręcznościowa Angry Birds przyciągająca uwagę głównie chłopców. Można było spróbować swoich sił w puszczaniu gigantycznych baniek mydlanych. Imprezę, jak co roku, swoją obecnością umilili także rusinowscy Strażacy Ochotnicy, udostępniając do zwiedzania wóz bojowy i przygotowując atrakcję w postaci gaszenia przez dzieci przygotowanej instalacji imitującej płonący obiekt.

Dzięki uprzejmości Pań ze świdwińskiego GOPSU dziecięce buźki mogły wyglądać jeszcze radośniej za sprawą kolorowych malunków.

W trakcie trwania imprezy można było skorzystać z konsultacji w sprawach problemowych dzieci, młodzieży, rodziców dzięki obecności przedstawiciela Fundacji „Na Przekór Przeciwnościom”.


Na ochłodę tego ciepłego dnia przygotowano dzieciom niespodziankę w postaci lodów. W świetlicy dzieci mogły częstować się smakołykami przyniesionymi przez rodziców oraz zakupionymi napojami i słodyczami. Dzięki hojności sponsorów oraz środkom z funduszy sołeckich wszelkie atrakcje dla dzieci w tym dniu były darmowe.

Cieszymy się z tak licznie przybyłych do naszej miejscowości małych gości i mamy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować cykl imprez integracyjnych i w kolejnych latach odwiedzi nas jeszcze więcej małych uśmiechniętych twarzy. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy włączyli się do przygotowań i dzięki którym mogło odbyć się to wydarzenie.


Sołectwo Rusinowo