| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kolejny piękny Jubileusz’’- Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka ‘’ świętowało 10-lecie Drukuj Email
środa, 29 czerwca 2016 12:25

DSCF1238

W dniu 25.czerwca 2016r. słowami wiersza ..Kolejny piękny jubileusz, dziesięć lat to kawał życia’’…zainaugurowano obchody X Jubileuszu Świdwińskiego Stowarzyszenia ,,Amazonka”, które odbyły się w Sali widowiskowej Świdwińskiego Zamku.

Na galę Jubileuszową przybyło wiele dostojnych gości na czele z profesorem Janem Lubińskim wybitnym genetykiem, lekarze onkolodzy współpracujący ze Stowarzyszeniem inni specjaliści z dziedziny służby zdrowia, przedstawiciele zaproszonych Firm, Banków, władze samorządowe, sponsorzy, rodziny Amazonek, , a przede wszystkim zaproszone Amazonki z Naszego Regionu. Uroczystość uświetnił występ Świdwińskiego chóru Sonores, który wspólnie z gośćmi odśpiewał Hymn Amazonek, była to piękna i wzruszająca chwila.

Uroczystość byłą okazją do podsumowania pracy i osiągnięć dziesięcioletniej działalności, którą przedstawiono w multimedialnej prezentacji. Jednym z działań statutowych Amazonek jest edukacja prozdrowotna dlatego podczas gali odbyła się prelekcja Pana J.Lubińskiego na temat ,,Rola genetyki w prewencji i leczeniu nowotworów’’

Jubileusz był świetną okazją do wręczenia odznaczeń, podziękowań i gratulacji oraz wręczenia drobnych upominków. Wręczono 10 bursztynowych łuków, które są odznaczeniem ustanowionym dla ,,przyjaciół Amazonek” tj. osób szczególnie zasłużonych dla Naszego ruchu. W podziękowaniu za współpracę, pomoc i wspieranie działań Amazonek wręczono statuetki okolicznościowe. Przewodnicząca Stowarzyszenia Zdzisława Rudnicka za dziesięcioletnią działalność społeczną na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową piersi została odznaczona rubinowym łukiem przyznanym przez kapitułę Federacji Stowarzyszeń Amazonka w Poznaniu.  Szczególnie serdecznie podziękowano wszystkim sponsorom za okazane wsparcie i pomoc w zorganizowaniu naszego spotkania z okazji Jubileuszu X-lecia Stowarzyszenia. To dzięki Państwu mogliśmy zorganizować tak piękne spotkanie. Spotkanie zakończyło się obiadem i poczęstunkiem jubileuszowym tortem. Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w Naszych obchodach Jubileuszowych. Szczególne podziękowanie kierujemy pod adresem Pana Bolesława Kurka Dyrektora Ośrodka Kultury za uświetnienie Gali występem chóru Sonores i teatralnej grupie amatorskiej z Brzeżna.

Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka”

ul. Kołobrzeskiej 43 w Świdwinie.

kontakt 739 056 446