| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wizyta delegacji z Sanitz w gminie Świdwin Drukuj Email
wtorek, 06 września 2016 11:46

Sanitz06 

 

W dniach 03-05 września br. 36-osobowa delegacja z partnerskiej, niemieckiej gminy Sanitz przebywała w gminie Świdwin. Wizyta gości z Niemiec to efekt trwającej już 12 lat bliskiej współpracy obu gmin, których mieszkańcy co roku spotykają się, wymieniają doświadczeniami i zacieśniają więzy. W programie pobytu delegacji z Sanitz był udział w Dożynkach Gminnych i Turnieju Sołectw o Szablę Wójta Gminy Świdwin, który odbyły się 2 września br. w Lekowie. Było to dosyć trudne zadanie i prawdziwe wyzwanie dla gości z Sanitz, któremu jednak w pełni podołali. Wzięcie udziału w Turnieju wymagało wcześniejszego przygotowania się tak, by sprostać wszystkim zadaniom. Drużyna z Sanitz uczestniczyła w konkurencjach sprawnościowych, w których należało m.in. strącić jak najwięcej wiejskich kręgli, uzbierać jak największą kwotę pieniędzy sprytnie ukrytych w zbożu na wypłatę sołtysa czy „ugotować” mu obiad z jak największej ilości warzyw wrzuconych do kotła. Przygotowała także stoisko, tablicę promocyjną i pejzaż sołectwa. W efekcie trofeum Turnieju – Szabli Wójta nie zdobyła, ale godnie zaprezentowała się, zyskując uznanie i aplauz publiczności. Oprócz udziału w Turnieju goście z Sanitz zwiedzili Połczyn-Zdrój – spacerowali ulicą Grunwaldzką i deptakami w parku zdrojowym, poznając historię miasta. Wspięli się także na wieżę ostrzegawczą Nadleśnictwa Świdwin, położoną na terenie Białego Zdroju. Odwiedzili Powiatową Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie oraz siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbrowie.

Podsumowaniem wizyty było pożegnalne spotkanie i zaproszenie do odwiedzenia gminy Sanitz w przyszłym roku.

E.Wiszniewska, fot. J. Anglisz-Myszka, D. Adamiak