| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

W trosce o bezpieczeństwo Seniorów w Lekowie Drukuj Email
czwartek, 15 września 2016 12:58

sen01

W środę, 14 września br., w ramach projektu „Bezpieczny Senior – Koperta Życia” w świetlicy w Lekowie odbyło się spotkanie Seniorów z policjantem oraz pracownikiem socjalnym GOPS-u. Seniorzy dowiedzieli się między innymi jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z coraz powszechniejszymi przestępstwami dokonywanymi na osobach starszych. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. „wnuczka”. Pracownik socjalny wręczał „Koperty Życia” – czyli karty informacyjne, które służą jako wskazówki dla służb medycznych.Zebranie stworzyło możliwość integracji dzielnicowego i pracownika socjalnego z seniorami.

Ewa Wojtów

opiekun świetlicy w Lekowie

sen02

sen03