| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Obóz sportowy dzieci z gminy Świdwin w Sanitz w dniach 16.09 - 18.09.2016 Drukuj Email
poniedziałek, 26 września 2016 08:24

20160917 101730

Współpraca Gminy Świdwin z Gminą Sanitz sięga roku 2003. W październiku tego roku władze samorządowe naszej gminy, Pan Bernard Laufer (Wójt Gminy) oraz Pan Kazimierz Lechocki (Przewodniczący Rady) odbyli pierwsze rozmowy z przedstawicielami Gminy Sanitz, na temat partnerskich spotkań dotyczących wymiany poglądów i doświadczeń samorządowych obejmujących różnorodną tematykę: integracji społecznej, zrównoważonego rozwoju gospodarczego, kultury, sportu i wielu innych. Od tego czasu odbyło się kilkadziesiąt partnerskich wizyt z korzyścią dla obu gmin. Ostatnia taka wizyta miała miejsce w dniach 16 - 18 września 2016r.

Reprezentacja Gminy Świdwin, składająca się z 15 piłkarzy w wieku 10-13 lat z Uczniowskich Klubów Sportowych AVATAR Lekowo i REGA Bierzwnica wyjechało na obóz sportowy do Niemiec, do miasta Sanitz. Nasi młodzi piłkarze mieli okazję trenować, wraz z grupą młodych piłkarzy z Niemiec (razem 58 zawodników), pod okiem pięciu trenerów niemieckiego klubu Bundesligi HAMBURGER SV. Zajęcia były niezwykle intensywne oraz interesujące, obejmujące wszystkie elementy techniki i taktyki gry w piłkę nożną dostosowane do wieku uczestników. Do wyróżniających się chłopców z naszej strony należał Mariusz Kubiś z Lekowa oraz Patryk Gil z Dobrowoli. Na zakończenie naszego pobytu, każdy uczestnik otrzymał z rąk trenerów oraz gospodarzy obozu koszulki klubu Hamburger SV, piłki, worki treningowe, bidony i wiele innych upominków.

W imieniu chłopców i opiekunów, Krzysztofa Gancarza oraz Marty Beaty Jalowskiej, pragniemy bardzo serdecznie podziękować za możliwość udziału w tym pełnym wrażeń i pozytywnych emocji wyjeździe.

Galeria zdjęć z obozu znajduje się na stronie: https://www.flickr.com/photos/hsvfussballschule/sets/72157670772793913

Krzysztof Gancarz, fot. Marta Beata Jalowska