| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„Cicha przystań – jak oswoić złość i przeciwdziałać przemocy w rodzinie” – realizacja projektu w ZS w Bierzwnicy Drukuj Email
wtorek, 04 października 2016 11:17

001

19 września 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Bierzwnicy uczestniczyli w wyjeździe do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, gdzie obejrzeli spektakl pt. „O Ignasiu, co nie lubił chodzić do szkoły”. Emocje towarzyszące spektaklowi były bardzo silne. Dzieci długo przeżywały dialogi, sceny. Po powrocie wykonały pamiątkowe ilustracje do sztuki, podsumowały wydarzenie z wychowawcą. Była to świetna okazja do podczas rozmowy z nauczycielem nt. pojęć związanych z organizacją wydarzenia jakim jest przedstawienie. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Cicha przystań – jak oswoić złość i przeciwdziałać przemocy w rodzinie ”, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdwinie.

W ramach tego samego przedsięwzięcia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego, 28 września br., uczestniczyli w spotkaniu z aktorką Panią Krystyną Maksymowicz – aktorką i logopedą, absolwentką PWST we Wrocławiu, od wielu lat związaną z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, wcześniej z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, nagrodzoną na festiwalach teatralnych: Konfrontacje Klasyka Polska, Kaliskie Spotkania Teatralne i Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT w Toruniu.

Na pierwszym spotkaniu dzieci trenowały emisję głosu. Poprzez zabawę ćwiczyły właściwą artykulację, intonację, oddech, postawę podczas recytacji, mowę ciała, ruch sceniczny.

Projekt zakłada kontynuację zajęć warsztatowych, podczas których uczniowie zainteresowani grą aktorską zaprezentują krótką formę sceniczną, wyjazd do Teatru Lalek „Pleciuga” do Szczecina, zajęcia edukacyjne w teatrze oraz warsztaty taneczne.

Monika Makowska

002

 

20160919 113709