| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„DZIEŃ ZIEMNIAKA” W ZESPOLE SZKÓŁ W BIERZWNICY Drukuj Email
wtorek, 04 października 2016 11:27

20160926 103029

„Święto dziś ziemniaka mamy, tak więc wszystkich zapraszamy. Na konkursy i zawody, na zagadki i podchody. Niech zjednoczą się rodziny i niech mają dziarskie miny. Uśmiech, humor i zabawa, to jest najważniejsza sprawa!”

Tegoroczne obchody „Dnia Ziemniaka”, które odbyły się 26 września br., były wyjątkowe, bo przy zaangażowaniu gości z Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie.

Dzieci i opiekunowie dowiedzieli się jak wiele zastosowań ma ziemniak i nie tylko w kuchni! Świetnie nadaje się do zabawy! Przenoszenie ziemniaków na łyżce, napychanie nimi rajstop, obieranie kartofli na czas, recytacja „Ody do Ziemniaka”, poszukiwania „kartoflaków”, podaj ziemniak, itd. Nie obyło się bez konkurencji dla wychowawców - jedzenie ziemniaka na czas, zabawa „Rodzinka na wykopkach”. Mnóstwo śmiechu i zdrowej rywalizacji! Uczniowie podjęli wyzwanie na znalezienie kartofla giganta. Zwycięzcą został kartofel Kacpra Iwanickiego z klasy II gimnazjum, a goście z PSP w kategorii własnej na najładniejszego ziemniaka, wybrali okaz Natalki Strosin z klasy III SP. Gratulujemy!

Obecność strażaków z PSP nie była przypadkowa, gdyż tego dnia odbyła się w szkole niezapowiedziana ewakuacja, podczas, której pracownicy szkoły mogli wykorzystać zdobytą na szkoleniu wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Nawiązując do obchodów Dnia Pierwszej Pomocy, wszyscy uczniowie zostali przeszkoleni z zakresu resuscytacji. Dzieci podziwiały również Bierzwnicę z podnośnika strażackiego, miały możliwość wejścia do wozu, komunikowania się przez krótkofalówki, poznania sprzętu i jego zastosowania.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom PSP w Świdwinie za zaangażowanie i pomoc podczas „Dnia Ziemniaka” i edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy w naszej szkole.

Monika Makowska