| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Mistrzostwa Świata WUAP Herzberg 2016 Drukuj Email
wtorek, 11 października 2016 11:05

DSCN9472

W dniach 5-9 października br. w Herzbergu (Niemcy) odbyły się zawody Federacji WUAP (World United Amateur Powerlifting) w Trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc oraz w martwym ciągu, w których startował utytułowany zawodnik z gminy Świdwin Józef Sokołowski, reprezentujący klub sportowy „Jedność – Ikar” Krosino.

W zawodach w Herzbergu brało udział kilkuset zawodników z krajów z całego świata w różnych wagach i kategoriach wiekowych. Józef Sokołowski startował w dwóch bojach: w trójboju siłowym w kategorii Masters do 110 kg z wynikiem 660kg zajął I miejsce, zdobywając złoty medal. Największy sukces nasz zawodnik odniósł w martwym ciągu w kategorii Masters do 110kg, ustanawiając rekord świata z wynikiem 310kg, co dało mu I miejsce i złoty medal oraz zwycięstwo w przeliczeniu do wagi ciała (absolut) we wszystkich kategoriach w tym boju.

Rekordzista składa podziękowania dla Wójta Gminy Świdwin Kazimierza Lechockiego i sponsorów: Jerzego Pałubickiego – Prezesa Zarządu Spółki „Fermapol” oraz Janusza Malinowskiego Prezesa Spółki „Smagro” ze Smardzka. Podziękowania kieruje również do Prezesa GLKS „Jedność – Ikar” Krosino Mieczysława Serafina za wsparcie organizacyjne.