| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Pierwsze dni adaptacji za nami Drukuj Email
wtorek, 18 października 2016 09:56

2

Gdy maluch idzie do przedszkola jego świat bardzo się zmienia. Dziecko potrzebuje czasu na zaakceptowanie tych zmian. Tego czasu potrzebują również rodzice dziecka. Wrześniowe zajęcia adaptacyjne pozwalają przygotować się do nowej sytuacji życiowej zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Pierwsze dni adaptacyjne dla dzieci 5-letnich i 6-letnich już za nami. Przedszkolaki przez ten okres przygotowują się do nowego etapu w ich życiu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, w czasie których mogły poznać nowe miejsca, jakimi są: przedszkolna sala, szkolne korytarze, szatnia, jadalnia, nowa pani i opiekunki. Był czas na zabawę swobodną, zabawy przy muzyce, zabawy paluszkowe oraz zajęcia plastyczne. Podczas zajęć wykorzystywano: zabawy przy muzyce, zabawy z chustą KLANZA, wspólne śpiewanie piosenek, zabawy ruchowe, słuchanie i oglądanie bajek, zabawy organizowane na świeżym powietrzu, spacery, zabawy przy stolikach (układanki, gry), gry edukacyjne na tablicy interaktywnej, malowanie kredkami i farbami, prace z wykorzystaniem papieru. Dzieci po tych kilku dniach czują się dobrze i chętnie przekraczają przedszkolne progi.

Anna Łaput